22.09. / Koncert Kameralny The Six & Sax Duo oraz Duo Aliada – w ramach XII Międzynarodowego Festiwalu Saksofonowego

62
0
Udostępnij
Kiedy:
Wrzesień 22, 2020@19:00 Europe/Warsaw Strefa czasowa
2020-09-22T19:00:00+02:00
2020-09-22T19:15:00+02:00

22.09.2020 wtorek g. 19:00, wstęp wolny

Uwaga! Brak wolnych miejsc – wszystkie wejściówki zostały pobrane

W związku z obostrzeniami dot. epidemii koronawirusa liczba miejsc na wydarzenia w Domu Kultury „13 Muz” jest ograniczona. Bilety oraz wejściówki (także na wydarzenia bezpłatne) są dostępne na: www.bilety.fm

Wejściówki

Aby wziąć udział w wydarzeniu prosimy o pobranie i wydrukowanie oświadczenia uczestnika wydarzenia oraz o zapoznanie się z regulaminem. Dziękujemy uprzejmie!

The Six & Sax Duo. Polscy muzycy, absolwenci Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Jak powiedział Ryo Noda – znany japoński saksofonista i kompozytor: „The Six & Sax Duo tworzy nowy wymiar dla świata saksofonu!”. Unikalny repertuar wzbudza zainteresowanie krajowych i międzynarodowych festiwali. Muzycy eksperymentują z różnymi gatunkami muzycznymi. Odnajdują się zarówno w kompozycjach oryginalnie napisanych na ten skład, jak również we własnych aranżacjach utworów klasycznych takich kompozytorów jak Ryo Noda, Ciarán Farrell czy Franz Schubert. Duo sięga także po utwory polskich kompozytorów jak Łukasz Woś, Ewa Fabiańska-Jelińska, Weronika Ratusińska-Zamuszko czy Marek Pasieczny. W 2018/2019 roku zespół koncertował na ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach muzycznych m.in.: Międzynarodowy Festiwal Clarimania Wrocław 2018, II Polski Kongres Saksofonowy UMFC w Warszawie, 2nd  Poznań SaxEvent, 27 Świętokrzyskie Dni Muzyki – koncert w Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach, Warszawska Opera Kameralna – wspólny koncert Ryo Noda & The Six & Sax Duo, XV Międzynarodowy Festiwal Muzyczny „Sacrum Non Profanum” w Szczecinie, Międzynarodowy Festiwal Sax Fest w Bielsku-Białej. W styczniu 2018 roku zespół odbył tournée koncertowe w Tajlandii. Jesienią 2020 roku ukaże się debiutancka płyta CD zespołu.

Skład zespołu:
Magdalena Jakubska-Szymiec – saksofon
Grzegorz Szymiec – gitara

Duo Aliada (Austria). Muzycy tworzący Duo Aliada zostali okrzyknięci przez prasę wiedeńską „muzykami wybitnie utalentowanymi i kreatywnymi”. Od początku działalności w 2013 roku zagrali ponad 150 koncertów w 30 krajach, w tym w tak sławnych salach koncertowych jak Carnegie Hall, Tonhalle Zürich, Wiener Musikverein, Hermitage Theatre w Sankt Petersburgu i wielu innych.

Zespół zdobył wiele nagród w międzynarodowych konkursach kameralnych. Do najważniejszych należą: Grand Prix w12 konkursie Fidelio Wettbewerb w Wiedniu oraz 3 nagroda w M-Prize Chamber Arts Competition, University of Michigan w Ann Arbor (2018). Członkowie duetu byli stypendystami programu „The New Austrian Sound of Music 2016-17”, ufundowanego przez rząd Austrii. Zespół występuje często w programach popularnych w Austrii stacji radiowych: ORF1, SWR2, BR Klassik i Radio Klassik. Muzycy z wielkim zaangażowaniem koncertują dzieląc się swoją muzyczną pasją ze słuchaczami.

Skład zespołu:
Michał Knot – saksofon
Bagdan Laketic – akordeonista

https://www.facebook.com/festiwal.sax/

Wydarzenie na FB

Udostępnij