21.10. / Prezentacja współpracy między DK „13 Muz” a ośrodkiem Jugendhilfe und Sozialarbeit e.V. (JuSeV) Hirschluch w ramach wymiany młodzieżowej podczas polsko-niemiecko-ukraińskich warsztatów artystycznych Werkwoche

369
0
Udostępnij
Kiedy:
październik 21, 2021@19:00 Europe/Warsaw Strefa czasowa
2021-10-21T19:00:00+02:00
2021-10-21T19:15:00+02:00

21.10.2021 czwartek g. 19:00

Wydarzenie odbywa się w ramach Dni Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Wydarzenie obejmuje prezentację video, dokumentację fotograficzną oraz zapis filmowy teatralnych spektakli finałowych z dwóch projektów z lat 2020 i 2021, które zostały zrealizowane w ramach współpracy pomiędzy naszymi ośrodkami. W spotkaniu wezmą udział także organizatorzy i młodzież – czyli uczestnicy warsztatów.

Warsztaty Werkwoche w Hirschluch to duże międzypokoleniowe wydarzenie z wieloma atrakcjami i warsztatami edukacji kulturalnej z dużą – ponad trzydziestoletnią tradycją.

Międzynarodowa wymiana młodzieży w Hirschluch jest finansowana przez Deutsch-Polnisches Jugendwerk / Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży i niemiecki Federalny Urząd Spraw Zagranicznych.

Głównym celem wymiany młodzieżowej jest wzajemne poznanie się i integracja młodzieży z trzech różnych krajów. Odbywa się to poprzez sztukę i wspólnie zajęcia artystyczne, dlatego organizatorzy zapewniają uczestnikom każdego roku wiele interesujących propozycji warsztatowych do wyboru, takich jak: fotografia cyfrowa i analogowa, malowanie w naturze, rzeźbienie w drewnie, teatr czy muzyka. Ważnymi elementami spotkania – poza artystycznymi – są też m.in. praktyczne ćwiczenie w komunikacji i posługiwanie się językiem angielskim, przełamywanie barier kulturowych i zdobywanie wielu innych umiejętności społecznych.

Partnerzy projektu:
Niemcy / Jugendhilfe und Sozialarbeit e.V. (JuSeV) / Füstenwalde – wnioskodawca i główny organizator.
https://www.jusev.de

Ukraina / Art-MOST / Dniepr
http://www.artmost.dp.ua

Polska / Dom Kultury „13 Muz” / Szczecin (Polska)
https://13muz.eu

Informacja o Werkwoche na stronie organizatora: https://www.jusev.de/jugendbegegnungsstaette/werkwoche
Koordynator projektu po stronie polskiej: Janusz Janiszewski

Miejsce: Sala Kominkowa

Wstęp wolny – ograniczona liczba miejsc / www.bilety.fm

W związku z obostrzeniami dot. epidemii koronawirusa liczba miejsc na wydarzenia w Domu Kultury „13 Muz” jest ograniczona. Bilety oraz wejściówki (także na wydarzenia bezpłatne) są dostępne na stronie: www.bilety.fm i w punktach stacjonarnych biletów: Zamek Książąt Pomorskich, mały dziedziniec, wejście „I” oraz CIT – Centrum Informacji Turystycznej, pl. Żołnierza Polskiego 20 (szklany pawilon w Alei Kwiatowej).

Aby wziąć udział w wydarzeniu prosimy o pobranie, wydrukowanie, wypełnienie i podpisanie oświadczenia uczestnika wydarzenia oraz o zapoznanie się z regulaminem. Dokumenty są dostępne na naszej stronie www.13muz.eu. Dziękujemy uprzejmie!

Wydarzenia na FB

Link do wejściówek

Udostępnij

Dostępność cyfrowa