21.09. / Koncert Szczecińskiej Trzynastki (zespół dęty blaszany orkiestry dętej DK „13 Muz”)

586
0
Udostępnij
Kiedy:
wrzesień 21, 2021@17:00 Europe/Warsaw Strefa czasowa
2021-09-21T17:00:00+02:00
2021-09-21T17:15:00+02:00

21.09.2021 wtorek g. 17:00 / brak wolnych miejsc – wszystkie wejściówki zostały już pobrane

Koncert inaugurujący sezon artystyczny naszej orkiestry, podczas którego muzycy wykonają utwory muzyki filmowej oraz wspaniałe aranżacje popularnych piosenek. Koncert zostanie wzbogacony barwnymi opowieściami związanymi z poszczególnymi kompozycjami oraz pracą w orkiestrze.

Mateusz Kupski – dyrygent
Stefan Królczyński – prowadzenie koncertu

 

Program

 1. Coldplay – Viva la Vida
 2. Swift – Shake It Off
 3. Armstrong – What a Wonderful World
 4. Fonsi – Despacito
 5. Adkins – Skyfall
 6. Queen – Don’t Stop Me Now
 7. Secret Garden – You Raise Me Up
 8. Williams – Happy
 9. Cabello – Seniorita
 10. Bocelli – Time To Say Goodbye
 11. Morricone – Cinema Paradiso
 12. Williams – Star Wars
 13. Zimmer – Król Lew

Szczecińska Trzynastka – orkiestra dęta została powołana z inicjatywy Waldemara Kulpy, dyrektora Domu Kultury „13 Muz” przez Mateusza Kupskiego, dyrektora artystycznego i dyrygenta orkiestry.

Celem Orkiestry jest propagowanie idei zjednoczenia społeczności muzyków grających na instrumentach dętych, nie zważając, czy ktoś jest amatorem, uczniem czy profesjonalistą, a także zaszczepienie tradycji orkiestr dętych w naszym mieście. Chcielibyśmy, by występy Orkiestry odbywały się wszędzie tam, gdzie możemy muzyką umilać czas mieszkańcom Szczecina oraz turystom odwiedzającym miasto – na scenach wewnętrznych i plenerowych, podczas świąt i wydarzeń kulturalnych. Łączymy wiele pokoleń muzyków, dlatego w skład zespołu wchodzą: Zespół Dęty Blaszany Domu Kultury „13 Muz”, uczniowie szczecińskich szkół muzycznych, studenci Akademii Sztuki, emerytowani muzycy z Filharmonii oraz Opery, a także szkoleni przez nas amatorzy – osoby bez wykształcenia muzycznego, ale z muzyczną pasją. W orkiestrze gra obecnie 25 osób.

Organizacją i prowadzeniem zespołów zajmuje się Mateusz Kupski, na co dzień pełniący funkcję pierwszego puzonisty w orkiestrze Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Współpracował z wieloma orkiestrami polskimi i międzynarodowymi, m.in.: z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia, Filharmonią Gorzowską, Operą Śląską w Bytomiu, Filharmonią im. Józefa Elsnera w Opolu, I, CULTURE Orchestra. Mateusz Kupski jest również pedagogiem w ZPSM przy ul. Staromłyńskiej w Szczecinie oraz wykładowcą w Akademii Sztuki w Szczecinie.

Na koncert zapraszamy całe rodziny, także dzieci od 6 lat.

Miejsce: Sala Kominkowa
Wstęp wolny – ograniczona liczba miejsc / www.bilety.fm

W związku z obostrzeniami dot. epidemii koronawirusa liczba miejsc na wydarzenia w Domu Kultury „13 Muz” jest ograniczona. Bilety oraz wejściówki (także na wydarzenia bezpłatne) są dostępne na stronie: www.bilety.fm i w punktach stacjonarnych biletów: Zamek Książąt Pomorskich, mały dziedziniec, wejście „I” oraz CIT – Centrum Informacji Turystycznej, pl. Żołnierza Polskiego 20 (szklany pawilon w Alei Kwiatowej).

Aby wziąć udział w wydarzeniu prosimy o pobranie, wydrukowanie, wypełnienie i podpisanie oświadczenia uczestnika wydarzenia oraz o zapoznanie się z regulaminem. Dokumenty są dostępne na naszej stronie www.13muz.eu. Dziękujemy uprzejmie!

Fot. Robert Stachnik

Żagle 2021 – video oraz galeria zdjęć

Wydarzenie na FB

Link do wejściówek

Udostępnij

Dostępność cyfrowa