21.02. / Szczecińskie Wierszogranie – Piotr Woźniak

830
0
Udostępnij
Kiedy:
luty 21, 2022@19:00 Europe/Warsaw Strefa czasowa
2022-02-21T19:00:00+01:00
2022-02-21T19:15:00+01:00

21.02.2022 poniedziałek g. 19:00

Piotr Woźniak
Gitarzysta, kompozytor, aranżer, producent, a przede wszystkim charyzmatyczny wokalista. To ta charyzma sprawia, że w pokoncertowych recenzjach i opiniach najczęściej powtarza się słowo „magia”.

Ktoś na stronie internetowej napisał: „Jest Pan pierwszym artystą, który zaczarował mnie bez wielkiego bandu, bez przeszkadzajek, perkusji, sekcji smyczkowej. Tylko Pana głos i gitara.”

Koncerty Piotra to także często wspólne śpiewanie i duża dawka energii. W końcu to „człowiek o głosie jak maszyna parowa i wrażliwości baranka”, jak zapowiedziano go przed jednym z koncertów… Nic dodać, nic ująć.

Często umieszczany w szufladce z napisem „poezja śpiewana”. Żartuje, że jeśli do tej samej szufladki włożymy artystów, będących jego inspiracją – takich jak Nick Drake, Joni Mitchell, czy Cat Stevens – to nie ma nic przeciwko.

W programie koncertu znalazły się zarówno utwory autorskie, pochodzące z dwóch płyt artysty („Dom na dachu” oraz najnowszej „Tata Adama”), a także obszerne fragmenty recitalu „Jak ze źródła”, złożonego z autorskiego wyboru i opracowania polskich piosenek z początku lat 70 (m.in. Maryla Rodowicz, Czesław Niemen, Marek Grechuta).

“Tata Adama” to z pewnością najlepszy z dotychczasowych albumów w dorobku artysty – i jeden z najciekawszych piosenkowych, jakie ukazały się w ostatnim czasie na krajowym rynku. Co o tym decyduje? Najbanalniej mówiąc „ogólne wrażenie artystyczne”, a w szczegółach: wszystko, co się na nie składa, a więc mądre teksty, wyrafinowana warstwa muzyczna, wielka dbałość wykonawcza i producencka. To, dzięki czemu twórczość Woźniaka jest zarówno dojrzała, jak i bezpretensjonalna, naturalna, świeża.” – Tomasz Janas, kultura.poznan.pl

Miejsce: Sala Kominkowa

Bilety: 40 zł przedsprzedaż, 50 zł w dniu koncertu / www.bilety.fm

W związku z obostrzeniami dot. epidemii koronawirusa liczba miejsc na wydarzenia w Domu Kultury „13 Muz” jest ograniczona. Bilety oraz wejściówki (także na wydarzenia bezpłatne) są dostępne na stronie: www.bilety.fm i w punktach stacjonarnych biletów: Zamek Książąt Pomorskich, mały dziedziniec, wejście „I” oraz CIT – Centrum Informacji Turystycznej, pl. Żołnierza Polskiego 20 (szklany pawilon w Alei Kwiatowej).

Aby wziąć udział w wydarzeniu prosimy o zapoznanie się z regulaminem. Dokumenty są dostępne na naszej stronie www.13muz.eu. Dziękujemy uprzejmie!

Wydarzenie na FB

Udostępnij

Dostępność cyfrowa