19.05. / Sönke Meinen – koncert gitarowy

661
0
Udostępnij
Kiedy:
maj 19, 2023@19:00 Europe/Warsaw Strefa czasowa
2023-05-19T19:00:00+02:00
2023-05-19T19:15:00+02:00

19.05.2023 piątek g. 19:00

Dzięki swojej muzyce, w której łączy wirtuozerską grę na gitarze z elementami jazzu, muzyki świata czy klasycznej, Sönke Meinen zyskał reputację jednego z absolutnie najlepszych gitarzystów na światowej scenie muzycznej.

Po sukcesie debiutanckiego albumu, „Perpetuum Mobile” (2016) i trasie koncertowej po Australii, Chinach, Japonii, Rosji i prawie każdym kraju europejskim, Sönke Meinen zrobił kolejny krok, stając się nie tylko wykonawcą, ale także kompozytorem i producentem drugiego solowego albumu „Spark”. Porzucając tradycyjne stereotypy, jego równie niekonwencjonalne, co nowatorskie brzmienie sprawiło, że Sönke Meinen zdobył w swojej karierze wiele nagród. W 2016 roku zebrał nagrody na dwóch największych międzynarodowych konkursach gitarowych: szanowanym „Guitar Masters” (pierwsza nagroda) oraz „European Guitar Award” (nagroda sponsorska). Australijski czarodziej i gigant gitary, Tommy Emmanuel, przedstawił Sönke Meinen swojej publiczności jako „jednego z najbardziej kreatywnych gitarzystów dzisiejszej sceny światowej”.

Sönke Meinen urodził się w 1991 roku i dorastał w Ihlow we Wschodniej Fryzji. Studiował pod kierunkiem prof. Thomasa Fellowa, prof. Stephana Bormanna i Reentko Dirksa w College of Music w Dreźnie, gdzie w 2019 roku rozpoczął samodzielną naukę. Sönke Meinen występuje nie tylko na koncertach solowych, ale także wspólnie z duńskim wirtuozem skrzypiec Bjarke Falgrenem. Ich wspólny, wysoko oceniony album „Postcard to Self” był dwukrotnie nominowany do Danish Music Awards.

Opinie uznanych muzyków światowej sceny oraz prasy o artyście:

Jeden z najbardziej kreatywnych współczesnych gitarzystów na światowej scenie” –  Tommy Emmanuel

„Niesamowite wykonanie!” – Steve Lukather

„Wielka muzykalność i godna pozazdroszczenia wirtuozeria tworzące muzykę o wielkim pięknie” – Martin Taylor

„Sönke jest najbardziej utalentowanym i muzykalnym gitarzystą na Fryzyjskiej ziemi!” – Otto Waalkes

„Sönke Meinen to niesamowita technika i wielkie serce. Mistrz świata w stylu fingerpicking” – Süddeutsche Zeitung

Miejsce: Sala Kominkowa

Bilety: 75 zł / www.bilety.fm

Bilety są dostępne na stronie: www.bilety.fm i w punktach stacjonarnych biletów: Zamek Książąt Pomorskich, mały dziedziniec, wejście „I” oraz CIT – Centrum Informacji Turystycznej, pl. Żołnierza Polskiego 20 (szklany pawilon w Alei Kwiatowej).

Wydarzenie na FB

Udostępnij

Dostępność cyfrowa