19.02. / Farida i szczecińscy muzycy w rocznicę urodzin Czesława Niemena

797
0
Udostępnij
Kiedy:
luty 19, 2022@18:00 Europe/Warsaw Strefa czasowa
2022-02-19T18:00:00+01:00
2022-02-19T18:15:00+01:00

19.02.2022 sobota g. 18:00 / Brak wolnych miejsc – wszystkie bilety zostały już pobrane

Czesław Niemen urodził się 16 lutego 1939 r. w Starych Wasiliszkach koło Grodna.  W roku 1962 debiutował w Szczecinie na I Festiwalu Młodych Talentów. W późniejszych latach wprowadził do muzyki polskiej teksty wybitnych poetów: Cypriana Kamila Norwida, Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego, Adama Asnyka, Bolesława Leśmiana, Leopolda Staffa, Juliana Tuwima, Jarosława Iwaszkiewicza czy Zbigniewa Herberta. To on nauczył kilku pokoleń polskiej młodzieży jak czytać, rozumieć i kochać polską literaturę. Reprezentował też wiele gatunków muzycznych, ciągle poszukiwał. W plebiscycie Polityki został wybrany w swojej dziedzinie największym polskim artystą XX wieku. Jak co roku szczecińscy muzycy organizują koncert poświęcony temu wielkiemu Artyście.

Tym razem koncert składać się będzie z dwóch części: w części pierwszej wykonane zostaną piosenki Czesława Niemena, w części drugiej usłyszymy włoską piosenkarkę Faridę. Farida – wielka miłość Czesława Niemena, wystąpiła na Sopot Festival 1970. Gorący romans legendy polskiej piosenki z egzotyczną pięknością (ojciec był Włochem, matka Egipcjanką) był na początku lat 70. ubiegłego wieku tematem numer jeden polskiego show-biznesu. Niemen i  Farida tworzyli duet nie tylko w życiu, ale także i zawodowo, pojawiając się razem na różnych festiwalach i imprezach muzycznych.

W koncercie wystąpią:
Farida
Andrzej Szpak – finalista The Voice Senior
Kasia i Maciek Kazuba – finaliści Must Be the Music
Swietlana Lewicka
Natalia Wiśniewska
Waldemar Zieliński
Tomasz Szpak
i inni

Organizatorem koncertu jest Dom Kultury „13 Muz” i Stowarzyszenie Pamięci Czesława Niemena w Szczecinie.

Bilety: 40 zł / www.bilety.fm

W związku z obostrzeniami dot. epidemii koronawirusa liczba miejsc na wydarzenia w Domu Kultury „13 Muz” jest ograniczona. Bilety oraz wejściówki (także na wydarzenia bezpłatne) są dostępne na stronie: www.bilety.fm i w punktach stacjonarnych biletów: Zamek Książąt Pomorskich, mały dziedziniec, wejście „I” oraz CIT – Centrum Informacji Turystycznej, pl. Żołnierza Polskiego 20 (szklany pawilon w Alei Kwiatowej).

Aby wziąć udział w wydarzeniu prosimy o zapoznanie się z regulaminem. Dokumenty są dostępne na naszej stronie www.13muz.eu. Dziękujemy uprzejmie!

Wydarzenie na FB

Link do biletów

Udostępnij

Dostępność cyfrowa