17.10. / „Matryca” – spektakl performatywny

398
0
Udostępnij
Kiedy:
październik 17, 2021@18:00 Europe/Warsaw Strefa czasowa
2021-10-17T18:00:00+02:00
2021-10-17T18:15:00+02:00

17.10.2021 niedziela g. 18:00

„Matryca” stanowi część projektu „Więzy nie więzi” zrealizowanego w ramach Stypendium Twórczego Miasta Szczecin, o charakterze otwartym, sytuującego się na pograniczu sztuk, ukierunkowanego na funkcjonujące we współczesnej kulturze wzory i skrypty związane z rolą matki i córki.

To spektakl performatywny wywiedziony z własnych doświadczeń artystek oraz doświadczeń napotkanych kobiet. Inspirowany również książką Iwony Chmielewskiej „Obie”. Zdarzenie podejmuje temat relacji Matka/Córka. Macierzyństwo i córectwo to symbiotyczna więź, czasami trudna wędrówka, szczególnego rodzaju relacja. Początek wszystkiego, pierwotny wzorzec gdzieś w drodze indywidualizacji zostaje często zaprzeczony w swej naturalnej symbiotyczności. Psychologia określa to zaprzeczenie, jako warunek budowania swojej odrębności. Stajemy w obliczu wzajemnej zależności, podobieństw i zaprzeczeń. W końcowym rozrachunku „Obie”  jesteśmy córkami.

Teatr Ruchu Spoina Grupa nieformalna, działająca od 2018 skupiona wokół działań interdyscyplinarnych, łączących wiedzę z dziedzin takich jak m.in. psychologia, pedagogika, socjologia, teatrologia. Założeniem grupy jest poszukiwanie z użyciem działań performatywnych zaangażowanych społecznie, a przede wszystkim w oparciu o pracę z ruchem i świadomością ciała. Grupa ma charakter kolektywny i niezależny, zaangażowana w projekty edukacyjne oraz socjologiczno-społeczny wymiar przestrzeni sztuki.

Reportaż z pokazu: https://fb.watch/6SwxALh70E/
Trailer: https://fb.watch/6SwBK60qGo/
Występują: Joanna Olejniczak, Edyta Waszak
Muzyka: Marcin Styborski
Światła: Mariusz Tatkowski
Głos: Marysia Dąbrowska, Joanna Olejniczak, Edyta Waszak
Zdjęcia: Michał Wojtarowicz
Konsultacja reżyserska: Weronika Fibich

Organizator: Teatr Ruchu Spoina
Partnerzy: Stypendium Twórcze Miasto Szczecin, Minigranty Trafostacja Sztuki, EKDUS Bardzo Młoda Kultura, 13 Muz, Przecław 3D

Miejsce: Sala Lustrzana

Wstęp wolny – ograniczona liczba miejsc / www.bilety.fm

W związku z obostrzeniami dot. epidemii koronawirusa liczba miejsc na wydarzenia w Domu Kultury „13 Muz” jest ograniczona. Bilety oraz wejściówki (także na wydarzenia bezpłatne) są dostępne na stronie: www.bilety.fm i w punktach stacjonarnych biletów: Zamek Książąt Pomorskich, mały dziedziniec, wejście „I” oraz CIT – Centrum Informacji Turystycznej, pl. Żołnierza Polskiego 20 (szklany pawilon w Alei Kwiatowej).

Aby wziąć udział w wydarzeniu prosimy o pobranie, wydrukowanie, wypełnienie i podpisanie oświadczenia uczestnika wydarzenia oraz o zapoznanie się z regulaminem. Dokumenty są dostępne na naszej stronie www.13muz.eu. Dziękujemy uprzejmie!

Wydarzenie na FB

Link do wejściówek

Udostępnij

Dostępność cyfrowa