14.06. / Poniedziałek Jazz Fana – Alicja Śmietana, Mozart, rock & swing

216
0
Udostępnij
Kiedy:
Czerwiec 14, 2021@20:00 Europe/Warsaw Strefa czasowa
2021-06-14T20:00:00+02:00
2021-06-14T20:15:00+02:00

14.06.2021 poniedziałek g. 20:00

Zespół założony przez przyjaciół przez wiele lat grających z Jarkiem Śmietaną i studiującą w Londynie młodą polską skrzypaczkę Alicję Śmietanę (córkę nieżyjącego już gitarzysty jazzowego Jarosława Śmietany).

Zespół wykona utwory W.A. Mozarta zaaranżowane na jazzowo.

Kompozycje W.A Mozarta zostały opracowane przez wspaniałego gitarzystę i kompozytora Marcina Wądołowskiego. Absolutnie nowatorskie podejście do klasyki, przepełnione zarówno jazzowym duchem, jak i ciężkimi, rockowy brzmieniem sprawia, że wielkie dzieła wiedeńskiego klasyka nabierają nowego, współczesnego życia. Do projektu, którym kieruje Adam Czerwiński, długoletni współpracownik Jarka Śmietany, zaproszona została oczywiście jego córka Alicja Śmietana.

Brzmienie jej instrumentu wzmacnia i wzbogaca potęgę przekazu wykonywanej muzyki. Alicja Śmietana urodziła się w Krakowie, studiowała tam na Akademii Muzycznej, a później Guildhall School of Music and Drama w Londynie oraz Kronberg Academy w Niemczech. Doskonaliła swoje umiejętności także u takich artystów jak: Itzhak Perlman, Hagai Shaham, Dorothy DeLay, Tabea Zimmermann, Ana Chumachenco czy Erich Gruenberg. Jest laureatką wielu międzynarodowych konkursów, nagród i stypendiów: między innymi pierwszej nagrody na Israeli International Competition oraz głównej nagrody Brytyjsko-Niemieckiego Stowarzyszenia Brahmsowskiego. Koncertowała jako solistka i kameralistka w takich salach jak Royal Festival Hall, Royal Albert Hall, Queen Elizabeth Hall, Berlin Philharmonic, Stadtcasino w Bazylei oraz operach w Wietnamie. Od 2003 r. współpracuje – również jako solistka – z orkiestrą kameralną Kremerata Baltica pod dyrekcją Gidona Kremera. W 2009 r. została zaproszona przez Nigela Kennedy’ego do współtworzenia nowej orkiestry Orchestra of Life. Alicja Śmietana gra na skrzypcach genialnego lutnika Camillusa Camilli z 1740 r. oraz historycznym smyczkiem Jeana Persois.

Została przyjęta do grona „Twórców wizerunku Polski” uwieńczona dyplomem dobroczynności. Pomimo stricte klasycznego, wiolinistycznego, wykształcenia z powodzeniem łączy grę w zespołach jazzowych z grą w zespołach wykonujących muzykę klasyczną.

Artystce towarzyszyć będzie wyśmienity skład jazzowy złożony z takich muzyków jak:
Marcin Wądołowski – gitara
Adam Czerwiński – perkusja
Piotr Lemańczyk – kontrabas
Artur Jurek – organy Hammonda, piano

Organizator: Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Jazzowe
Partner: Dom Kultury „13 Muz”

Współfinansowane ze środków Miasta Szczecin

Więcej na www.zsj.com.pl i na www.facebook.com/poniedzialekjazzfana

Miejsce: Sala Kominkowa

Bilety: 40 zł / www.bilety.fm

W związku z obostrzeniami dot. epidemii koronawirusa liczba miejsc na wydarzenia w Domu Kultury „13 Muz” jest ograniczona. Bilety oraz wejściówki (także na wydarzenia bezpłatne) są dostępne na stronie: www.bilety.fm i w punktach stacjonarnych biletów.fm: Zamek Książąt Pomorskich, mały dziedziniec, wejście „I” oraz CIT – Centrum Informacji Turystycznej, pl. Żołnierza Polskiego 20 (szklany pawilon w Alei Kwiatowej).

Aby wziąć udział w wydarzeniu prosimy o pobranie, wydrukowanie, wypełnienie i podpisanie oświadczenia uczestnika wydarzenia oraz o zapoznanie się z regulaminem. Dokumenty są dostępne na stronie www.13muz.eu

Wydarzenie na FB

Link do biletów

Udostępnij