16.12. / Słuchanie miasta (ONLINE)

430
0
Udostępnij
Kiedy:
grudzień 16, 2020 całodniowy Europe/Warsaw Strefa czasowa
2020-12-16T00:00:00+01:00
2020-12-17T00:00:00+01:00

16.12.2020 środa g. 18:00

Dawniej dźwięki pochodziły głównie z natury. W miarę rozwoju cywilizacji i przemysłu przodują dźwięki wytworzone przez człowieka. Trudno dzisiaj znaleźć miejsce, w którym zaznamy absolutnej ciszy. Trudno w mieście znaleźć miejsce, w którym dźwięki są przyjemne. Zmieńmy to! Stwórzmy sobie przyjemny i relaksujący pejzaż dźwiękowy w swoim własnym domu/pokoju.

Zapraszamy Was na spotkanie z muzykami: Izą Kowalewską i Ryszardem Bazarnikiem, którzy zabiorą Was w podróż do świata dźwięków. Zachęcą do wspólnego muzykowania i wykonania eko instrumentów z materiałów znalezionych w domu. Udzielą instrukcji, jak grać na zbudowanych instrumentach oraz pokażą, że grać może wszystko, nawet narty znalezione w garażu i metalowe części z fabryki.

Ekologia muzyki, o której mówimy na wystawie „Cisza i muzyka. Dźwiękowy Plac Zabaw”, zachęca do głębszej refleksji na temat otoczenia i przebywania w ciągłym hałasie. Podumajmy wspólnie i pograjmy podczas środowego spotkania online.

Najserdeczniej zapraszamy!

Spotkanie odbywa się online. Zapisy: tworzesie@gmail.com
Po otrzymaniu zgłoszenia wyślemy link do spotkania na platformie zoom.

Wiek: 6+
Jeśli dorośli mają ochotę dołączyć do spotkania, ich również zapraszamy do wspólnego muzykowania.

Wstęp bezpłatny.

Organizatorzy:  Fundacja Las Sztuki, Dom Kultury „13 Muz”

Wydarzenia odbywają się w ramach projektów „Eksperymentalne Place Zabaw w Szczecinie 2020” oraz „W Szczecinie TWORZĘ SIĘ!”.
Projekt współfinansowany jest przez Miasto Szczecin.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach, objętych monopolem państwa zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Partnerzy: Serafiński Studio, Sektor 3 Szczecin, Kamera Jazda, Akademia Sztuki w Szczecinie, Stowarzyszenie OFFICYNA, Stowarzyszenia MiastoHolizm, Stowarzyszenie KAMERA, Kashart , Szkoła Podstawowa TAK, 8. Ogólnopolski Festiwal Animacji O!PLA 2020

Patroni medialni: Kurier Szczeciński, wszczecinie.pl, szczecindladzieci.net.pl, Echo Szczecina

Udostępnij