16.11. / Poniedziałek Jazz Fana – „RR-J Trio” Raminiak/Rapa/Jarmoc

601
0
Udostępnij
Kiedy:
listopad 16, 2020@19:00 Europe/Warsaw Strefa czasowa
2020-11-16T19:00:00+01:00
2020-11-16T19:15:00+01:00

16.11.2020 poniedziałek g. 19:00

W związku z zamknięciem placówek kultury w dniach 7-29.11.2020, wydarzenia w Domu Kultury „13 Muz” zaplanowane w tym okresie nie odbędą się. Przepraszamy za zmiany w programie.

Jednocześnie pragniemy poinformować, iż rozważamy przeniesienie niektórych wydarzeń zaplanowanych w okresie 7-29.11.2020 mających się odbyć w budynku instytucji przy placu Żołnierza Polskiego – część na inne terminy, a część w przestrzeń Internetu, o czym będziemy informowali na bieżąco na naszej stronie internetowej oraz na profilu na FB.

„RR-J Trio Raminiak/Rapa/Jarmoc” to nowa szczecińsko-gorzowska formacja złożona z wytrawnych i doświadczonych muzyków i wokalistki, którym nieobce są różne gatunki muzyki, ale zawsze jazz był podstawą całej drogi artystycznej.

Zespół tworzą Przemek Raminiak – piano, Wojciech Rapa – gitary, śpiew i Małgorzata Jarmoc – śpiew. To trzy artystyczne indywidualności, które spotykają się, aby wzajemnie się inspirować i motywować.

Przemek Raminiak – lider zespołu, pianista, kompozytor, aranżer jazzowy. W 1997 roku był współzałożycielem tria RGG, z którym występował przez prawie piętnaście lat, nagrywając pięć wysoko cenionych albumów. Jego melodyjne kompozycje i zamiłowanie do nastrojowych klimatów ukształtowały brzmienie zespołu. Urodził się w Gorzowie Wlkp. i tam w wieku siedmiu lat rozpoczął naukę gry na fortepianie.  Pochodzi z artystycznej rodziny, jego matka jest plastykiem, a ojciec muzykiem. Jak sam wspomina: „…w mojej pamięci na zawsze pozostaną obrazy i dźwięki biesiad, które odbywały się w moim rodzinnym domu. Podczas takich spotkań, jeszcze jako szkrab, skradałem się pod kuchenny stół, by posłuchać wspólnego muzykowania moich rodziców i ich przyjaciół…”. Debiutował jako klarnecista w „Kapeli u Zbycha” prowadzonej przez jego ojca Zbigniewa Raminiaka i jako saksofonista gorzowskiego Big Bandu. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej II st. Im. Fryderyka Chopina w Warszawie (profil jazzowy w klasie Andrzeja Jagodzińskiego) oraz Akademii Muzycznej w Katowicach, ukończonej z wyróżnieniem. Tam poznał młodych muzyków: Krzysztofa Gradziuka i Macieja Garbowskiego, z którymi wspólnie założył RGG Trio. Trio stało się jednym z czołowych zespołów jazzowych w Polsce, nagrał pięć albumów i zdobył wiele nagród, m.in.: I Nagrodę na Bielskiej Zadymce Jazzowej (2003), Nagrodę Publiczności i II Nagrodę 27. Internacionale Festival de Jazz de GETXO (Hiszpania, 2003) oraz „Klucz do Kariery” podczas Gorzów Jazz Cellebration (2003). Jest autorem muzyki do musicalu „Leonard” i spektaklu „Krwawe Gody” (2005) wystawionych przez Teatr im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp. Współpracuje z artystami najwyższego formatu jak Krystyna Prońko, Monika Kuszyńska, Mietek Szcześniak, Jan Ptaszyn Wróblewski, Krzesimir Dębski i wielu innych. W 2015 roku założył Przemek Raminiak Quartet, z którym nagrał pierwszą w pełni solową płytę pt. „Locomotive”. Marek Niedźwiecki promując album w Polskim Radiu powiedział: „Warto włączyć tę płytę, bo to piękny jest jazz…”.

Wojciech Rapa – wokalista, gitarzysta, basista, kompozytor, dziennikach muzyczny, sideman, znany i ceniony od lat reprezentant szczecińskiego rock’n’rolla. Grał w popularnych zespołach lat 70., m.in.: z Katarzyną Sobczyk, Heleną Majdaniec, Karin Stanek, Jackiem Lechem, Henrykiem Fabianem oraz członkami zespołu „No To Co”. Przez kilka lat grał w zespole „Wawele”. Współzałożyciel formacji „Telegram”, której opiekunem był znany obecnie reżyser filmowy Jacek Bromski. Przez wiele lat występował za granicą. Pomysłodawca cyklu koncertów pod nazwą Szczecińskie Dinozaury. Od roku 1995 kieruje własnymi formacjami muzycznymi „Still Warm”, a także „Wojtek Rapa Quartet”, z którą nagrał płytę „Szczecin-Szczecin”. Obecnie jest stałym członkiem legendy polskiego big beatu – „Czerwono-Czarnych”, z którymi uczestniczył w obchodach 50-lecia polskiego rocka w Gdańsku w 2010 roku.  W 2014 r. obchodził 50-lecie twórczości artystycznej. Z tej okazji w Małej Scenie SAA wystąpili przyjaciele Wojtka Rapy, reprezentanci wielu pokoleń szczecińskiej sceny muzycznej. Wojciech Rapa to również autor wydanych przez SAA już 3 książek opisujących narodziny szczecińskiego big beatu w latach 60, 70 i 80 XX wieku.

Małgorzata Jarmoc – to pochodząca ze Szczecina obdarzona bardzo mocnym i klarownym głosem, doświadczona wokalistka wielu zespołów jazzowych i jazzrockowych. Po wielu latach koncertowania za granicą, szczególnie w Niemczech i w Skandynawii powróciła do rodzinnego Szczecina i nawiązała współpracę z najlepszymi szczecińskimi muzykami przebojem zdobywając publiczność wielu klubów muzycznych. Występuje obecnie z różnymi zespołami m.in. LUZ Blues i Wojciech Rapa Quartet. Z Wojtkiem Rapą tworzy też zespół Acoustic Guitar Projekt.

Repertuar zespołu tworzą w dużej części kompozycje lidera, Przemka Raminiaka, ale zespół równie dobrze porusza się w różnej stylistyce nie stroniąc do standardów jazzowych, po jazzowe interpretacje innych gatunków muzyki popularnej, a nawet musicalowej.

Więcej na www.zsj.com.pl

Miejsce: Sala Kominkowa
Bilety: 30 zł / www.bilety.fm

W związku z obostrzeniami dot. epidemii koronawirusa liczba miejsc na wydarzenia w Domu Kultury „13 Muz” jest ograniczona. Bilety oraz wejściówki (także na wydarzenia bezpłatne) są dostępne na stronie: www.bilety.fm i w punktach stacjonarnych biletów: Zamek Książąt Pomorskich, mały dziedziniec, wejście „I” oraz CIT – Centrum Informacji Turystycznej, pl. Żołnierza Polskiego 20 (szklany pawilon w Alei Kwiatowej).

Aby wziąć udział w wydarzeniu prosimy o pobranie, wydrukowanie, wypełnienie i podpisanie oświadczenia uczestnika wydarzenia oraz o zapoznanie się z regulaminem. Dokumenty są dostępne na naszej stronie www.13muz.eu. Dziękujemy uprzejmie!

Wydarzenie na FB

Link do biletów

Udostępnij

Dostępność cyfrowa