15-22.07. / Letnie Międzynarodowe Warsztaty Artystyczne w wannseeFORUM w Berlinie (International Summer Workshop 2023)

738
0
Udostępnij
Kiedy:
lipiec 15, 2023@08:00 – lipiec 22, 2023@18:00 Europe/Warsaw Strefa czasowa
2023-07-15T08:00:00+02:00
2023-07-22T18:00:00+02:00

15-22.07.2023 sobota – sobota

Od 25 lat współpraca z wannseeFORUM
Po raz kolejny ośrodek wannseeFORUM w Berlinie we współpracy między innymi z Domem Kultury „13 Muz” organizuje Letnie Międzynarodowe Warsztaty Artystyczne (International Summer Workshop 2023). Do udziału w warsztatach zaproszonych zostało około 60. młodych ludzi w wieku od 17. do 26. lat z Polski, Niemiec, Czech i Hiszpanii. Na program międzynarodowej wymiany młodzieży składają się warsztaty artystyczne i wiele innych aktywności integracyjnych.

Ta współpraca pomiędzy ośrodkiem w Berlinie a Teatrem Uhuru pod kierunkiem Janusza Janiszewskiego trwa już od 25 lat. Zaczęła się od pierwszego „faxu” w roku 1997, który wysłany został do Teatru Kana jako partnera do realizacji wspólnego projektu. Wówczas utworzona została grupa, która stała się zalążkiem nowej grupy teatralnej – Teatru Uhuru. Od tego czasu rozpoczęła się trwająca do dzisiaj regularna współpraca transgraniczna nie tylko z wannseeFORUM, ale także wieloma innymi ośrodkami, m.in. w Niemczech i Francji.

„Przyszłość dla wszystkich!?”
Warsztaty odbędą się w dniach od 15 do 22 lipca br. Pod koniec tygodnia uczestnicy przedstawią swoje prace podczas prezentacji finałowej. W tym roku tematem wiodącym jest  hasło-pytanie (retoryczne): „Przyszłość dla wszystkich!?” Zadaniem wszystkich grup warsztatowych jest zastanowienie się nad naszą wspólną przyszłością i wyrażenie swoich refleksji w formie artystycznego przekazu. W programie warsztatów znajdują się takie zajęcia jak: taniec, teatr, fotografia, film i muzyka. Oprócz codziennego programu zajęć artystycznych w trakcie spotkania odbędą się również prezentacje kultury poszczególnych krajów, dyskusje tematyczne i wycieczki do centrum Berlina.

Partnerzy
Po raz kolejny partnerem ze strony polskiej przy realizacji tego projektu jest Dom Kultury „13 Muz” w Szczecinie. Grupę polską i jednocześnie Dom Kultury „13 Muz” reprezentuje młodzież z Pracowni Teatralnej Teatr Uhuru prowadzonej przez Janusza Janiszewskiego, tj. uczniowie oraz studenci ze szczecińskich szkół średnich i uczelni.

Partnerami realizującymi wspólnie projekt są:
Dom Kultury „13 Muz” (Szczecin/Polska) 
Młodzieżowy Dom Kultury (Toruń/Polska)
Centro de Investigación Flamenco (Telethusa/Hiszpania)
Gymnázium Rožnov pod Radhoštěm (Czechy)
Ośrodek wannseeFORUM Foundation (Berlin/Niemcy)

Organizatorem głównym oraz gospodarzem spotkań i tegorocznego projektu International Summer Workshop 2023 jest wannseeFORUM Foundation w Berlinie.

Koordynator projektu po stronie polskiej: Janusz Janiszewski

Wydarzenie na FB

Udostępnij

Dostępność cyfrowa