15.12. / Pokaz spektaklu „Dworzec”

636
0
Udostępnij
Kiedy:
grudzień 15, 2021@19:00 Europe/Warsaw Strefa czasowa
2021-12-15T19:00:00+01:00
2021-12-15T19:15:00+01:00

15.12.2021 środa g. 19:00 / Brak wolnych miejsc – wszystkie wejściówki zostały już pobrane

Spektakl „Dworzec” opowiada o losach uchodźczej rodziny, która przed prześladowaniami ucieka do Polski. Bohaterowie spektaklu zostają jednak bezprawnie zatrzymani na przejściu granicznym Brześć/Terespol i są zmuszeni do koczowania na dworcu w Brześciu w nadziei na szansę legalnego przedostania się do naszego kraju. Zwłaszcza w czasach, gdy własny dom stał się wartością nie do przecenienia, a państwa mówiły swoim obywatelom „zostań w domu”, musimy pamiętać o ludziach, którzy takiego schronienia nie mają. W związku z tym zdecydowaliśmy się przedstawić losy uchodźców przetrzymywanych na granicy Brześć/Terespol szerszej publiczności.

Spektakl zrealizowano w ramach konkursu OFF:Premiery/Prezentacje 2020 we współpracy z Teatrem Ósmego Dnia w Poznaniu

Spektakl od 12. roku życia

Scenariusz: Marta Fortowska
Reżyseria: Bartłomiej Miernik
Kostiumy, scenografia, choreografia: Maria Łozińska
Kierownictwo produkcji: Karolina Kaliszuk, Bartłomiej Miernik
Obsada: Joanna Labus, Natalia Mazur, Anna Panuciak, Marta Rolska, Radosław Smużny, Alicja Stankiewicz

W spektaklu wykorzystano utwory: Cycolina – Mydełko Fa (tekst i muzyka: Andrzej Waldemar Korzyński oraz Mikołaj Christian Korzyński), Gooral & Mazowsze – Krakowiaczek

Fundacja Banina od 2017 roku zajmuje się nowoczesną edukacją poprzez teatr, a skupieni w niej pedagodzy teatru pracują głównie z młodzieżą w szkołach, zapraszając do rozmów na tematy trudne, istotne, rezonujące społecznie. Spektakle pt. „Kolorowa, czyli biało-czerwona”, „Obca” czy „Marzenie Nataszy” dopełniają rozmowy z widzami prowadzone przez pedagogów. Swoje spektakle fundacja prezentuje również na festiwalach teatralnych (Malta 2018, Kontrapunkt 2018, Klamra 2019 i 2020, Pol’and’Rock Festival 2018 i 2019, 2020 (online), 2021; Teatron 2019 i Emploi 2019 – oba na Ukrainie), w teatrach, na uniwersytetach (UW, UKSW, UMK). Fundacja Banina realizuje swoje cele statutowe, podejmując się tworzenia spektakli edukacyjnych, ze szczególnym uwzględnieniem regionalizmu przedstawianych historii. Spektakle łączy oryginalne spojrzenie na problem i nastawienie na przekazanie odbiorcy istotnych społecznie treści.

Projekt jest finansowany ze środków Gminy Miasta Szczecin.

Miejsce: Sala Kominkowa

Wstęp wolny – ograniczona liczba miejsc / www.bilety.fm

W związku z obostrzeniami dot. epidemii koronawirusa liczba miejsc na wydarzenia w Domu Kultury „13 Muz” jest ograniczona. Bilety oraz wejściówki (także na wydarzenia bezpłatne) są dostępne na stronie: www.bilety.fm i w punktach stacjonarnych biletów: Zamek Książąt Pomorskich, mały dziedziniec, wejście „I” oraz CIT – Centrum Informacji Turystycznej, pl. Żołnierza Polskiego 20 (szklany pawilon w Alei Kwiatowej).

Aby wziąć udział w wydarzeniu prosimy o pobranie, wydrukowanie, wypełnienie i podpisanie oświadczenia uczestnika wydarzenia oraz o zapoznanie się z regulaminem. Dokumenty są dostępne na naszej stronie www.13muz.eu. Dziękujemy uprzejmie!

Wydarzenie na FB

Link do wejściówek

Fot. Tomasz Dorawa

Udostępnij

Dostępność cyfrowa