14.09. / Scena Prezentacji Teatralnych. Uhuru gra Uhuru – część I – spektakl „Emocjonalni”

457
0
Udostępnij
Kiedy:
wrzesień 14, 2023@19:00 Europe/Warsaw Strefa czasowa
2023-09-14T19:00:00+02:00
2023-09-14T19:15:00+02:00

14.09.2023 czwartek g. 19:00

Scena Prezentacji Teatralnych to nowa inicjatywa artystyczna w Domu Kultury „13 Muz”, która w zamierzeniu ma być trwającym przez cały sezon artystyczny cyklem prezentacji teatralnych, zarówno tych teatrów, które działają w „Muzach” jaki i tych, które będą zapraszane gościnnie z innych ośrodków i instytucji.

Pomysł uruchomienia sceny prezentacji powstał w czerwcu 2023 r. w gronie aktorów Teatru Uhuru podczas I Festiwalu Sztuk Uhuru, kiedy okazało się, że w ciągu roku w Pracowni Teatralnej Teatru Uhuru powstało 7 spektakli i aby móc je grać i prezentować publiczności należałoby uruchomić cykl spotkań. Dodatkowo Scena Prezentacji może się rozwijać i wzbogacać w ciągu całego roku o repertuar innych teatrów ze Szczecina, regionu czy dalszych części Polski, które okazjonalnie będą mogły wystąpić na scenie „13 Muz”.

Na początek zaprezentujemy dwa spektakle Teatru Uhuru, których premiery miały miejsce w czerwcu tego roku podczas Festiwalu Uhuru:

– 14 września: „Emocjonalni”
21 września: „Pierogi”

O spektaklu „Emocjonalni” Teatru Uhuru
Czy nasze zachowanie, cechy, emocje, które wyrażamy są tak naprawdę nasze? Czy to może przemawiające przez nas schematy, które świadomie lub nie zostały nam wpojone wyznaczają nam drogę do „szczęścia”?

Siedem osób pod jednym dachem… Tak różni i na swój sposób tak emocjonalni, tylko dlaczego uwzięli się akurat na niego i to w dodatku w takim dniu jak dziś? To oczywiste, chcą go po prostu naprawić.

Czy jego wzrok, który nie dostrzega w niczym wad, uchroni go przed tym, co nieuniknione? Czy to wszystko, co dotychczas wokół niego się działo, to była tylko iluzja szczęścia?

Reklamy, prezenty, usta wszystkich dookoła, gesty, mowa, wzrok to wszystko mówi tylko: „Jesteś inny”. Ogarnij się i chodź ze mną. Pomogę ci stać się normalnym. Sto lat!

Scenariusz powstał w wyniku wspólnej pracy zespołowej, które stanowią jednocześnie obsadę spektaklu:
Amelia Jurewicz
Nex Hanc
Jakub Schabek
Zuzanna Wróblewska
Hanna Semeniuk
Natalia Sell
Lena Szałek

Opieka organizacyjna i artystyczna: Janusz Janiszewski

Miejsce: Sala Kominkowa

Wstęp wolny

Wydarzenie na FB

Udostępnij

Dostępność cyfrowa