14.03. / Wieczorek z modernizmem w ramach projektu „Odsłońmy Kurtyny”

518
0
Udostępnij
Kiedy:
marzec 14, 2024@16:00 Europe/Warsaw Strefa czasowa
2024-03-14T16:00:00+01:00
2024-03-14T16:15:00+01:00

14.03.2024 czwartek g. 16:00

Zapraszamy na kolejne, trzecie już spotkanie z cyklu „Wieczorek z Epoką”.

Nazywamy się „Odsłońmy Kurtyny” i wszystkie jesteśmy w jakiś sposób związane ze sztuką. W ramach naszego projektu realizujemy cykl „Wieczorków z Epokami”. W poprzednich edycjach cyklu odbyły się spotkania z antykiem oraz romantyzmem. Podczas „Wieczorku z modernizmem” przybliżymy Wam wiedzę z różnych dziedzin sztuki i kultury takich jak malarstwo, architektura czy literatura. W ciekawy sposób przedstawimy programowe nurty artystyczne wykształcone w neoromantyzmie. Razem namalujemy obraz tej epoki.

 Projekt „Odsłońmy Kurtyny” jest częścią olimpiady „Zwolnieni z Teorii”. Naszym celem jest przybliżenie sztuki głównie młodym ludziom. Chcemy zapoznać ich z lokalnymi twórcami artystycznymi a także przekazać im wiedzę poprzez prelekcje prowadzone w szkołach oraz „Wieczorki z Epokami”, podczas których prezentujemy sztukę z danych epok. Aktywnie prowadzimy nasze social media, na których można znaleźć ciekawostki ze świata artystycznego. Przeprowadzamy wywiady z ludźmi, którzy opowiedzą nam o swojej twórczości a także otworzyliśmy wirtualną wystawę prac młodych artystów – twórczynie projektu i organizatorki spotkań: Antonina Górka, Amelia Jurewicz, Zuzanna Szlendak, Ewa Szabelska, Hanna Semeniuk, Antonina Klimowska-Kronic, Joanna Wojsz

Wydarzenie odbywa się w ramach cyklu Scena Prezentacji Teatralnych w Domu Kultury „13 Muz”  organizowanego przez Pracownię Teatralną Teatr Uhuru.

Opieka organizacyjna i artystyczna: Janusz Janiszewski

Miejsce: Sala Kominkowa

Wstęp wolny

Wydarzenie na FB

Grafika: Gustav Klimt Pocałunek, źródło eszkola.pl

Udostępnij

Dostępność cyfrowa