13.05. / „Norwegia – region Bergen” – prezentacja w ramach Dni Skandynawskich

442
0
Share:
Kiedy:
maj 13, 2022@19:00 Europe/Warsaw Strefa czasowa
2022-05-13T19:00:00+02:00
2022-05-13T19:15:00+02:00

13.05.2022 piątek g. 19:00

Zapraszamy na niezwykłe spotkanie z Norwegią.

W Domu Kultury „13 Muz” w ramach Dni Skandynawskich 2022 odbędzie się prezentacja Konrada Nadolskiego pt. „Norwegia”, przedstawiająca realia życia w Norwegii oraz skryte piękno tamtejszego klimatu. Z uwagi na własne doświadczenia autora i szeroką wiedzę w tym zakresie, prezentacja dotyczyć będzie zachodniej części Norwegii, a dokładniej regionu Bergen.

Konrad Nadolski mieszkał w Norwegii 7 lat, gdzie ukończył szkołę podstawową oraz liceum. Po powrocie do Szczecina studiował skandynawistykę na Uniwersytecie Szczecińskim. Obecnie pracuje jako tłumacz języka norweskiego. Interesuje się stosunkami międzynarodowymi pomiędzy Polską a Skandynawią.

Dni Skandynawskie w Szczecinie to coroczne wydarzenie tworzące platformę aktywnej współpracy pomiędzy Polską a Skandynawią. Wydarzenie to podsumowuje realizowane działania w ramach współpracy samorządów, firm i przedsiębiorstw, instytucji kultury, a także szkół i uczelni. Ukazuje różnorodność aktywności, ale również otwiera możliwości dla nowych idei i projektów.

Szczecin z racji swojego położenia geograficznego jest naturalnym partnerem dla Skandynawii. Naszym głównym atutem jest bliskość natury oraz dynamizm i kreatywność młodych ludzi, co ma wiele wspólnego z wartościami tak bardzo cenionymi przez mieszkańców Danii, Szwecji, Norwegii czy Finlandii.

Stworzenie wydarzenia na najwyższym poziomie, nie tylko organizacyjnym, ale również i merytorycznym, nie byłoby możliwe bez zaangażowania parterów: Ambasad państw skandynawskich i Skandynawsko-Polskiej Izby Gospodarczej.

Nasza placówka od wielu lat również bierze udział we współtworzeniu programu Dni Skandynawskich organizując związane tematycznie z tą imprezą wydarzenia.

Miejsce: Sala Kominkowa

Wstęp wolny

Aby wziąć udział w wydarzeniu prosimy o zapoznanie się z regulaminem. Dokumenty są dostępne na naszej stronie www.13muz.eu. Dziękujemy uprzejmie!

Wydarzenie na FB

Share:

Dostępność cyfrowa