06.03. / Pokaz sztuki dekoracyjnego składania papieru

1298
0
Udostępnij
Kiedy:
marzec 6, 2021@14:00 – 16:00 Europe/Warsaw Strefa czasowa
2021-03-06T14:00:00+01:00
2021-03-06T16:00:00+01:00

06.03.2021 sobota g. 14:00 – 16:00

Pokaz towarzyszący wystawie „Carta Papirea”  pokazujący jak pracować z papierem,  co można wyczarować z płaskiej kartki, tak by powstał piękny kwiat lub przestrzenna dekoracja.

Według chińskich kronik papier został wynaleziony przez kancelistę Cai Lun, około 105 r. n.e. na dworze cesarza He Di z dynastii Han.

Sztuka składania papieru, czyli origami, pierwotnie wywodzi się z Chin, choć w Japonii rozwinęła się szczególnie. Istnieje tam nawet muzeum origami Nippon Origami Museum w mieście Kaga w prefekturze Ishikawa, gdzie znajduje się ponad 100 tys. eksponatów. Za pomocą mikroskopu można zobaczyć najmniejszego na świecie żurawia. Figurki z papieru można również oglądać w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha” w Krakowie.

Tymczasem w Domu Kultury „13 Muz” podczas pokazu będzie można zobaczyć wystawę „Carta Papirea”. Obrazy z czerpanego papieru Barbary Warzeńskiej oraz wielkoformatowe dekoracje papierowe Barbary Lewandowskiej. Te papierowe wzory geometryczne lub kwiatowe powstają w pracowni Ladaco. To domowy zakład dekoratorski, w którym wyczarowane z papieru wzory zmieniają fantastycznie wystrój każdego wnętrza. Z kartek papieru powstają zaskakujące, domowe scenografie.

Jeżeli chcecie poznać sposób jak wyczarować z płaskiej kartki papieru kwiat to zapraszamy serdecznie – warto samemu się przekonać!

Prowadzenie: Barbara Lewandowska / Magdalena Tyczka

Miejsce: Sala Edukacyjna oraz Galeria Foyer
Liczba miejsc jest ograniczona.
Bilety: 15 zł (ulgowe: dzieci, młodzież, studenci, seniorzy) / 20 zł (normalne) / www.bilety.fm

W związku z obostrzeniami dot. epidemii koronawirusa liczba miejsc na wydarzenia w Domu Kultury „13 Muz” jest ograniczona. Bilety oraz wejściówki (także na wydarzenia bezpłatne) są dostępne na stronie: www.bilety.fm i w punktach stacjonarnych biletów: Zamek Książąt Pomorskich, mały dziedziniec, wejście „I” oraz CIT – Centrum Informacji Turystycznej, pl. Żołnierza Polskiego 20 (szklany pawilon w Alei Kwiatowej).

Aby wziąć udział w wydarzeniu prosimy o pobranie, wydrukowanie, wypełnienie i podpisanie oświadczenia uczestnika wydarzenia oraz o zapoznanie się z regulaminem. Dokumenty są dostępne na naszej stronie www.13muz.eu. Dziękujemy uprzejmie!

Wydarzenie na FB

Link do biletów

Udostępnij

Dostępność cyfrowa