do 30.06. / Galeria Tworzę się – „Emocje na miarę!”

3180
0
Udostępnij
Kiedy:
październik 10, 2021@12:00 – czerwiec 30, 2022@16:00 Europe/Warsaw Strefa czasowa
2021-10-10T12:00:00+02:00
2022-06-30T16:00:00+02:00

10.10.2021 niedziela g. 12:00

Wystawa czynna do 30.06.2022. W dniu 16 czerwca wystawa będzie nieczynna.

Otwarcie wystawy 10 października (niedziela): godz. 12.00 – 15.00 – obowiązują zapisy na pełne godziny (12.00 – 15.00): tworzesie@gmail.com do 9 października (sobota) do godz. 20.00.

Co to są te emocje? Jak wyglądają i gdzie mieszkają? Czy wydają jakieś dźwięki? Wiemy na pewno, że wszystkie są w nas. Ba! Wszystkie są tak samo ważne. Tylko jak je rozpoznać? I jak one się tam wszystkie mieszczą? Jedne emocje przylatują i odlatują jak balonik, inne zostają z nami na dłużej, choć wcale tego nie chcemy, a jeszcze inne znikają tak szybko, jak ulubione lody.

W galerii Tworzę się będzie można przyjrzeć im się z bliska! Zaproszeni do projektu artyści przygotowali instalacje artystyczne oraz pokoje emocji, a młodzi laureaci konkursu „Emocje na miarę!” zaprojektowali ich mieszkańców. Jest pokój smuteczków i pokój strachu, ale również zdziwienie, spokój, radość czy złość.

Udaj się w podróż do świata uczuć i  różnych nastrojów, rozpoznaj je i ponazywaj, wybierz swoją ulubioną ścieżkę i podziel się z nami tym co przeżyłeś/przeżyłaś. Będzie ekscytująco, radośnie, ciekawie, ale też szaro, czarno i trochę strasznie. Ale bez obaw. Jak mawia bohater książki „Piaskowy Wilk”, ciemność jest taka, jak ją sobie wymyślisz.

Zwiedzający wystawę otrzymają przygotowaną wcześniej mapkę, aby badać pomieszczenia i korytarze wszystkimi zmysłami, nadawać im odpowiednie nazwy, rozmawiać o swoich odczuciach, a także dzielić emocje na przyjemne i te bardziej kłopotliwe. Podczas wystawy spróbujemy wypracować sposoby radzenia sobie z trudnymi emocjami (pudło rozwiązań) oraz dzielenia się tymi pozytywnymi (skrzynia radości).

Pamiętajcie, wszystkie emocje są ważne i wszystkim należy poświęcić czas. Sprawdź z nami jak, i co czujesz, które emocje wybierasz na dłużej, a które tylko na chwilę.

Wystawa to rozszerzenie idei konkursu „Emocje na miarę!” zrealizowanego na przełomie kwietnia i maja w galerii Tworzę się, mającego na celu zwizualizowanie wybranych emocji przez dzieci i młodzież. Z wyłonionych prac powstała seria plakatów oraz maskotki i obiekty  przestrzenne.

Wiek: 5+

Kurator projektu: Paulina Ratajczak
Artyści: Zofia Kiciński, Dominika Wyrobek, Joanna Bronisławska, Karolina Mełnicka, Karolina Gołębiowska, Kasia Zimnoch, Paweł Kleszczewski
Współpraca: Marek Mierzejewski, Oskar Ejsmont, Tomasz Gacek, Stowarzyszenie Officyna
Konsultacje psychologiczne: Marzena Zięba
Projekty maskotek: Pola Iwańska (4l.),Tomasz Tkacz (4l.), Laura Szyłow (7l.) Maja Iwańska (7l.), Hanna Awiżen (10l.) Michalina Lewna  Filip Gacek (11l.), Mikołaj Dziejko (9l.) Weronika Wróblewska (11l.)

Kiedy i jak odwiedzić wystawę:
– w każdą niedzielę w godz. 11:00 – 16:00. Wstęp bezpłatny, preferowane zapisy mailowe na pełną godzinę: tworzesie@gmail.com. Z uwagi na zachowanie bezpieczeństwa i wprowadzone ograniczenia zwiedzanie odbywa się o pełnych godzinach. Zgłaszając chęć udziału w niedzielnym zwiedzaniu, prosimy o podanie konkretnej godziny wizyty.

– od poniedziałku do piątku (z wyjątkiem 16 czerwca) oprowadzanie dla grup zorganizowanych. Wstęp 10 zł/dziecko; zapisy: tworzesie@gmail.com. Zwiedzanie odbywa się w maseczkach ochronnych.

Organizatorzy:  Fundacja Las Sztuki, Dom Kultury „13 Muz”

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu „Eksperymentalne Place Zabaw w Szczecinie 2021”. Projekt współfinansowany jest przez Miasto Szczecin.

Partnerzy: Stowarzyszenie OFFICYNA, Stowarzyszenie KAMERA, Fika, CWOP Sektor 3, Kamera Jazda, Akademia Sztuki w Szczecinie, Szkoła Podstawowa TAK

Patroni medialni: Kurier Szczeciński, wSzczecinie.pl, szczecindladzieci.net.pl, Echo Szczecina

Wydarzenie na FB

Udostępnij

Dostępność cyfrowa