do 29.08. / Galeria Tworzę się – „Emocje, Cisza i Muzyka”

1445
0
Udostępnij
Kiedy:
maj 30, 2021 – sierpień 29, 2021 całodniowy Europe/Warsaw Strefa czasowa
2021-05-30T00:00:00+02:00
2021-08-30T00:00:00+02:00

30.05.2021 niedziela g. 11:00

 Konkurs „Emocje na miarę” (online)

Wystawa to kontynuacja rozpoczętej w 2020 r. rozmowy z dziećmi i młodzieżą na temat ekologii muzyki, pejzażu dźwiękowego, współczesnego otoczenia i przebywania w ciągłym hałasie. Kierując się postulatami kompozytora i edukatora Raymonda Murraya Schafera, nadal zajmiemy się ćwiczeniami i zabawami pozwalającymi na tzw. „czyszczenie uszu”, ale nie tylko. Oprócz spaceru dźwiękowego korytarzami galerii i przygotowanymi ćwiczeniami, pozwalającymi odzyskać dźwiękową wrażliwość, zajmiemy się również emocjami.  Zwiedzającym zaproponujemy ćwiczenia, pozwalające na „czyszczenie” i porządkowanie emocji. Jak bohater książki „Kolorowy potwór”, ponazywamy i posegregujemy emocje, pooznaczamy je kolorami i postaramy się pozostawić zwiedzających w dobrym nastroju. Odwiedzający zaproszeni zostaną również do wizualnego i dźwiękowego przedstawienia wybranych emocji.

W galerii zaprezentowane zostaną również prace wyłonione w konkursie „Emocje na miarę!”. Część prac przedstawiających emocje zostanie uszyta i w formie dużych obiektów przestrzennych zaprezentowana zwiedzającym.

Współpraca: Marcin Dymiter, Karolina Gołębiowska, Dominika Wyrobek, Bartłomiej Orłowski oraz Kasia Mierzejewska, Piotr LUMP Pauk, Aleksandra Rus, Edyta Waszak, Joanna Olejniczak.

W ramach przestrzeni „Emocje, cisza i muzyka” zorganizowane zostaną również warsztaty muzyczne, teatralne, emocjonujące spotkania z książką oraz koncert-słuchowisko „No to gramy”. Zapraszamy!

Kiedy i jak odwiedzić wystawę:

– w każdą niedzielę w godz. 11:00-16:00 (wstęp bezpłatny, preferowane zapisy mailowe na pełną godzinę: tworzesie@gmail.com).

Z uwagi na zachowanie bezpieczeństwa i wprowadzone ograniczenia zwiedzanie odbywa się w mniejszych grupach, o pełnych godzinach. Zgłaszając chęć udziału w niedzielnym zwiedzaniu, prosimy o podanie konkretnej godziny wizyty. Zwiedzanie odbywa się w maseczkach ochronnych.

– od poniedziałku do piątku wstęp dla grup zorganizowanych (wstęp: 10 zł/dziecko – obowiązują zapisy: tworzesie@gmail.com)

 Spotkania odbywają się w pełnym reżimie sanitarnym.

 Konkurs „Emocje na miarę” (online)

Czas trwania konkursu: do 28.05.2021

Chyba wszyscy w ostatnim czasie doświadczamy bardzo wielu różnych emocji? Obecna sytuacja, ograniczenie kontaktów społecznych, izolacja, nauka i praca w domu, sprawiły, że pod naszym dachem, od rana do wieczora,  kłębią się najrozmaitsze emocje. Czas przyjrzeć im się bliżej.

Aby to zrobić, warto je najpierw poznać, a może inaczej – rozpoznać. Zapraszamy do udziału w konkursie „Emocje na miarę”.

– Spróbujcie wyobrazić sobie złość, zachwyt, strach, smutek, radość, zniecierpliwienie czy spokój. Wybierzcie jedną lub dwie emocje i przedstawcie je przy pomocy rysunku. Uwierzcie nam na słowo, narysowane uczucia stają się bardziej łagodne i udomowione. Możecie wymyślić imię dla Waszej postaci. Obok rysunku, napiszcie koniecznie, jaka jest w dotyku Wasza emocja i jakie dźwięki wydaje.

– Wyraźne zdjęcie pracy prześlijcie na adres: tworzesie@gmail.com

– Termin nadsyłania zgłoszeń: 28.05.2021

Wybrane projekty zostaną uszyte i w formie dużych maskotek, znajdą się na wystawie  „Emocje, cisza i muzyka”, a także na serii plakatów towarzyszących nowej przestrzeni w galerii Tworzę się.

Wśród uczestników konkursu wylosowana zostanie nagroda specjalna – warsztaty „Szeptu i krzyku” z Izą Kowalewską. Warsztaty mogą odbyć się w rodzinnym, przyjacielskim lub klasowym gronie. Spotkanie warsztatowe to forma totalnej zabawy z podłożem muzykoterapeutycznym, pozwalającym uczestnikom odreagować frustrację i stres oraz nowe sytuacje związane m.in. z obecną sytuacją.

Kategorie wiekowe: 3-4 / 5-7 / 8-12 lat

Kuratorka Tworzę się: Paulina Ratajczak

Organizatorzy:  Fundacja Las Sztuki, Dom Kultury „13 Muz”

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu „Eksperymentalne Place Zabaw w Szczecinie 2021”. Projekt współfinansowany jest przez Miasto Szczecin.

Partnerzy: Sektor 3 Szczecin, Stowarzyszenie OFFICYNA, Stowarzyszenie KAMERA, Kamera Jazda, Akademia Sztuki w Szczecinie, Kashart , Szkoła Podstawowa TAK

Patroni medialni: Kurier Szczeciński, wszczecinie.pl, szczecindladzieci.net.pl, Echo Szczecina

Udostępnij

Dostępność cyfrowa