08-10.10. / Asana … i co dalej? – weekendowy warsztat w pięciu dwugodzinnych blokach

860
0
Udostępnij
Kiedy:
październik 8, 2021@17:00 – październik 10, 2021@18:00 Europe/Warsaw Strefa czasowa
2021-10-08T17:00:00+02:00
2021-10-10T18:00:00+02:00

08-10.10.2021 piątek – niedziela

08.10. (piątek) 17:00 – 19:00
09.10. (sobota) 9:00 – 11:00 przerwa 15:00 – 17:00
10.10. (niedziela) 9:00 – 11:00 przerwa 16:00 – 18:00

Joga, Refleksologia i Tajski Masaż jako przenikające się i uzupełniające narzędzia samopoznania.

Czy są asany, które nadal sprawiają Ci trudność, nie możesz się w nich odnaleźć? Praktykujesz więcej, by poszerzyć zakres ruchu w stawach i rozciągnąć skrócone mięśnie. Przychodzi moment, kiedy zadajesz pytanie:
– Co mogę jeszcze z tym zrobić?
– Jak mogę sobie pomóc?

Z podpowiedzią przychodzą refleksologia i tajski masaż – uchylając rąbka tajemnicy ograniczeń naszego ciała. Sprawność układu kostno-mięśniowego jest powiązana z funkcjonowaniem narządów wewnętrznych, jest ogromnie wrażliwa na emocje i przekonania. Przyczyną trudności w asanach mogą być na przykład niesprawne jelita, zaburzenia w pracy wątroby, tłumienie uczuć, życie w nieustannym napięciu i braku poczucia bezpieczeństwa. Te i wiele innych informacji zapisanych jest w ciele. Jak je odczytać?

Biorąc udział w warsztacie poznasz możliwości refleksologii i tajskiego masażu, pomagające w poszukiwaniu rozwiązań. Nie zagwarantujemy Ci Pincha Mayurasany czy Kapotasany w weekend. Przedstawimy Ci narzędzia, ułatwiające pracę z ograniczeniami i przeszkodami w ciele. Łącząc podstawy refleksologii i tajskiego masażu ze świadomą praktyką asan możesz dotrzeć do przyczyny, a nie tylko skutku ograniczeń. Poznasz możliwość głębszej pracy nad sobą, pomagania sobie. Dowiesz się, jak na co dzień stosując poznane techniki samodzielnie usprawniać swoje ciało: gdzie i jak dotknąć, by puściły nadmierne napięcia i uwolniły się stłumione emocje, jak zrelaksować się i odprężyć układ nerwowy. Odkryjesz wpływ tajskiego masażu i refleksologii na regeneracje organizmu.

Podczas weekendowych warsztatów poszerzysz swoją wiedzę, zmobilizujesz się do bardziej uważnej praktyki, pogłębisz świadomość swojego ciała, poznasz jak korzystać z asan, refleksologii i tajskiego masażu na drodze samorozwoju/samopoznania. Z radością chcemy podzielić się z Tobą unikatowym warsztatem, łączącym nasze pasje, zainteresowania, praktyczną wiedzę i wieloletnie zawodowe doświadczenie.

Więcej: www.dorozynski.com / https://fb.me/e/WWBRW4Hn

Prowadzący:
Olga Wachterowa – dyplomowana Refleksolożka Polskiego Instytutu Refleksologii. Z wykształcenia pedagog specjalny (oligofrenopedagogika i logopedia), Terapeuta Certyfikowany Terapii Czaszkowo-Krzyżowej, absolwentka studiów podyplomowych Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie o kierunku Neurokognitywistyka w patologii i zdrowiu. Swoją wiedzę nieustannie poszerza, biorąc udział w licznych kursach i warsztatach zawodowych, m.in.:
– Metoda Hanne Marquardt Szkoła refleksoterapii stóp Niemcy
– Refleksologia Twarzy/ Głowy
– Refleksologia narzędziowa Dien Chan
– Refleksologia naukowa Dra J. Manzanaresa Barcelona prowadzonych przez Akademię Refleksologii Terapeutycznej Warszawa
– Akupresura stopy, dłoni i ucha oraz Diagnostyka Dalekiego Wschodu mgr. B. Libich Łódź
– Globalna Terapia Stopy Piotra Kostrzębskiego Wrocław
Od kilku lat uczy warsztatu praktycznej refleksologii wg metody z wykorzystaniem technik wielozmysłowych. Pasjonuje się refleksologią od kilkunastu lat. Pracuje bazując na obserwacjach efektów refleksoterapii podczas wieloletniego doświadczenia pracy w zawodzie. Łączy różne techniki poszczególnych szkół refleksologii z akademicką wiedzą o anatomii i fizjologii ludzkiego ciała, neuroanatomii, psychologii, pedagogice specjalnej. Ten sposób prowadzenia terapii wykracza poza zwykły schemat pracy na poszczególnych częściach ciała i pozwala na trafne rozpoznawanie potrzeb organizmu osób szukających pomocy i drogi do lepszego zdrowia (www.refleksolog.info).

Tomasz Dorożyński – nauczyciel Jogi (Legitymacja Instruktora Nr 31177/I/R/2010, Minister właściwy do spraw kultury fizycznej i sportu). Uczeń Manju Joisa, syna Pattabiego, nauczyciela i twórcy Ashtanga Yogi w jej obecnym kształcie. Absolwent „European Academy of Ashtanga Yoga”, prowadzonej przez Manju, z dyplomem uprawniającym, do prowadzenia zajęć w tradycyjnym stylu „Mysore”.
Uczestnik dziesiątków, pogłębiających wiedzę kursów instruktorskich, m. in.:
– Badarinarayana Iyengar – „Wstęp do Ashtanga Vinyasa Yoga” – „Badri Yoga School” – Mysore, Indie
– David Swanson – nauka korekt – Oslo, Norwegia
– Balu Rajendra Thevar – korekty – Goa, Indie
– Barbara Lipska-Larsen – korekty – Oslo, Norwegia
– Manju Jois – „Yoga Chikitsa” – uzdrawiająca moc asan – Wrocław, Polska
– Petri Raisanen – „Teacher Training” – Tibetan Buddhist Monastery in Pharping, Nepal
– Manju Jois – korekty asan I i II serii – Wrocław, Polska
– Deependra Bhatt – vinyasa i pranayama – Vinyasa Nepal Yoga Studio, Kathmandu, Nepal
2001 – regularna praktyka asan
2003 – 2005 – asysty w jednej ze szczecińskich szkół w nurcie „iyengarowskim”
2006 – samodzielne prowadzenie zajęć
„Jestem szczęściarzem! Robię to, co kocham. Dzięki jodze, moje życie staje się prawdziwie piękne i …pięknie prawdziwe.”
Masażysta Masażu Tajskiego. Absolwent „Sabai De Ka” – Szkoły Masażu Tajskiego w Chiang Mai w Tajlandii.
„Tajski masaż, pasywna joga, jest doskonałym uzupełnieniem mojej nauczycielskiej praktyki. Jest też spełnieniem buddyjskiego pojmowania współczucia. Jest współdziałaniem w celu poprawy jakości życia i zwiększenia jego świadomości” (www.dorozynski.com).

Koszt warsztatu: 300 zł

Rezerwacja: tomaszdorozynski@me.com

Liczba miejsc jest ograniczona.

Aby wziąć udział w wydarzeniu prosimy o pobranie, wydrukowanie, wypełnienie i podpisanie oświadczenia uczestnika wydarzenia oraz o zapoznanie się z regulaminem. Dokumenty są dostępne na naszej stronie www.13muz.eu. Dziękujemy uprzejmie!

Wydarzenie na FB

Udostępnij

Dostępność cyfrowa