07.11. / Inspektor Jass na tropie, czyli jazz z historią w tle: Lila Jazz

559
0
Udostępnij
Kiedy:
listopad 7, 2022@19:00 Europe/Warsaw Strefa czasowa
2022-11-07T19:00:00+01:00
2022-11-07T19:15:00+01:00

07.11.2022 poniedziałek g. 19:00

W pierwszy poniedziałek listopada w Sali Kominkowej zabrzmi osobliwa muzyka autorstwa pianistki i kompozytorki Liliany Kostrzewy. Usłyszymy kompozycje zawierające mnóstwo odniesień do twórczości znakomitych jazzmanów oraz inspiracji kompozytorami muzyki poważnej i filmowej. Repertuar jest osobistym spojrzeniem na złożoność świata muzyki i sztuki oczami niezwykle barwnej postaci – Lili, która swoje utwory wykona w duecie z Inspektorem Jassem, czyli saksofonistą Tomaszem Licakiem. W koncercie ważny jest też pewien aspekt historyczno-sentymentalny. 20 lat temu, na początku nowego millenium, muzycy tworzyli kwintet, który był ich pierwszym samodzielnym zespołem jazzowym. Po latach podróży i doświadczeń spotykają się ponownie na scenie.

Jak zabrzmi „Lila Jazz” w ich wykonaniu?
Sprawdźcie sami!

Skład:
Tomasz Licak – saksofon
Liliana Kostrzewa – fortepian

Liliana Kostrzewa, pianistka z pasją i zawodowa kompozytorka; wielokrotna laureatka konkursów kompozytorskich. Laureatka stypendium artystycznego Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego w 2014 r., kiedy zadebiutowała fonograficznie autorską płytą „First Entrance to the Garden” (RecArt). Znana z żywiołowych improwizacji solo, w zespołach kameralnych i z big-bandami (YT: „African Journey”). W 2015 roku przeprowadziła się do Francji, gdzie akompaniowała tancerzom w Académie de Dance, Centre National de Dance (Lyon) oraz w Conservatoire National Supérieu. Muzykowała z artystami jazzowymi stolicy Rhône-Alpes, tworząc Liliana Kostrzewa Brasilian Trio. Koncertowała w ambasadzie Polski w Paryżu z najzdolniejszymi śpiewakami operowymi (2017 r.), jeździła na tournée na południu Francji, jako jedyna etatowa pianistka baletowa Opéra de Lyon (w latach 2017-2020). Finalistka konkursu pianistycznego największego festiwalu Świateł w Europie – La Fête de lumières 2018. Od 2019 r. koncertuje i animuje życie kulturalne w Szczecinie, występując w Filharmonii, jako taperka w kinie Pionier, organizując koncerty na szczecińskim Pogodnie, do których zaprasza artystów z Polski i zagranicy.

Miejsce: Sala Kominkowa

Bilety: normalny 20 zł / ulgowy 10 zł (uczniowie, studenci, seniorzy) / www.bilety.fm

Bilety są dostępne na stronie: www.bilety.fm i w punktach stacjonarnych biletów: Zamek Książąt Pomorskich, mały dziedziniec, wejście „I” oraz CIT – Centrum Informacji Turystycznej, pl. Żołnierza Polskiego 20 (szklany pawilon w Alei Kwiatowej).

Wydarzenie na FB

Udostępnij

Dostępność cyfrowa