07.02. / Inspektor Jass na tropie, czyli jazz z historią w tle: 5-te urodziny

310
0
Udostępnij
Kiedy:
luty 7, 2022@19:00 Europe/Warsaw Strefa czasowa
2022-02-07T19:00:00+01:00
2022-02-07T19:15:00+01:00

07.02.2022 poniedziałek g. 19:00

Cykl koncertów związanych z Inspektorem Jassem, w którego wciela się pomysłodawca koncertów, Tomasz Licak, obchodzić będzie w lutym swoje 5-lecie. Przez te kilka wspólnych lat, również pandemicznych, odbyło się wiele wspaniałych i niezapomnianych koncertów, które wprowadzały w świat muzyki jazzowej, przybliżając jego historię i pokazując przeróżne oblicza tej muzyki. Scena Domu Kultury „13 Muz” gościła w tym czasie wielu wspaniałych artystów, angażując również środowisko muzyków szczecińskich. Cykl jest już stałym elementem na mapie koncertowej Szczecina, chociaż Inspektor ma jeszcze wiele atrakcji i niespodzianek. Ten szczególny wieczór będziemy chcieli uczcić z zespołem, którego członkowie występowali w ramach cyklu w różnych konfiguracjach. Będzie to grupa The Beat Freaks, która w barwnej opowieści muzycznej zabierze Was w podróż dookoła jazzu. Dziękujemy, że jesteście z nami i zapraszamy do wspólnego świętowania!

Gospodarzem wieczoru będzie Inspektor Jass, czyli Tomasz Licak.

Wystąpi zespół The Beat Freaks w niecodziennym składzie:
Patryk Matwiejczuk – instrumenty klawiszowe
Michał Starkiewicz – gitara
Paweł Grzesiuk – bas
Radek Wośko – perkusja

„The Beat Freaks to grupa świadomych, doskonałych technicznie i – mimo młodego wieku – już doświadczonych artystów, którzy mają własną wizję swojej muzyki” – Marek Romański – Jazz Forum

Gdy na przełomie XVIII i XIX w. pojawiały się pierwsze wzmianki o maszynie różnicowej nikt nie sądził, że prawie 200 lat później zafascynuje ona czterech młodych artystów ze Szczecina, którzy czerpać będą inspiracje z bogatego nurtu kultury Steampunk. Postępowe wizje rodem z epoki rozwoju maszyny parowej i techniki połączone z muzyczną wrażliwością i liryką tworzą mieszankę tyleż zaskakującą co porywającą. Rytm będący podstawą egzystencji stał się punktem wyjścia do świata melodyjnych opowieści i nieograniczonych improwizacji, do którego zapraszają muzycy The Beat Freaks.

The Beat Freaks powstał w 2014 roku w Szczecinie. Ma na swoim koncie debiutancki album „Leon” oraz muzykę do filmu „Zamoyski”. Muzycy połączyli swoje doświadczenia zdobyte w różnych formacjach muzycznych by wspólnie wypracować własny muzyczny sposób wyrazu. W październiku 2019 ukazał się drugi album „Stay Calm”, na którym znalazło się 13 autorskich kompozycji.

„Można powiedzieć, że dominują tutaj najlepsze cechy jazzu (…). Piosenki są niewiarygodnie napisane i nieustannie ekscytują od początku do końca.” – Kira Grunenberg (Downbeat).

Płyta „Leon” znalazła się w Top Ten 2016 wg dziennikarzy PolishJazzBlogspot, zespół The Beat Freaks od lat znajduje się w czołówce jazzowych zespołów elektrycznych oraz w kategorii „Zespół – Nowa Nadzieja” wg czytelników Jazz Forum, a płyta „Stay Calm” została uznana za jedną z najlepszych w roku 2019.

Miejsce: Sala Kominkowa

Bilety: 30 zł normalny / 20 zł ulgowy (uczniowie, studenci, seniorzy) / www.bilety.fm

W związku z obostrzeniami dot. epidemii koronawirusa liczba miejsc na wydarzenia w Domu Kultury „13 Muz” jest ograniczona. Bilety oraz wejściówki (także na wydarzenia bezpłatne) są dostępne na stronie: www.bilety.fm i w punktach stacjonarnych biletów: Zamek Książąt Pomorskich, mały dziedziniec, wejście „I” oraz CIT – Centrum Informacji Turystycznej, pl. Żołnierza Polskiego 20 (szklany pawilon w Alei Kwiatowej).

Aby wziąć udział w wydarzeniu prosimy o pobranie, wydrukowanie, wypełnienie i podpisanie oświadczenia uczestnika wydarzenia oraz o zapoznanie się z regulaminem. Dokumenty są dostępne na naszej stronie www.13muz.eu. Dziękujemy uprzejmie!

Wydarzenie na FB

Link do biletów

Udostępnij