04-14.08. / Polsko-niemiecko-ukraińskie warsztaty artystyczne Werkwoche 2022 w Hirschluch (Niemcy)

386
0
Udostępnij
Kiedy:
sierpień 4, 2022@08:00 – sierpień 14, 2022@16:00 Europe/Warsaw Strefa czasowa
2022-08-04T08:00:00+02:00
2022-08-14T16:00:00+02:00

04-14.08.2022 czwartek – niedziela

„Werkwoche” w Hirschluch to duże międzypokoleniowe wydarzenie z wieloma atrakcjami i warsztatami edukacji kulturalnej z ogromną – ponad trzydziestoletnią tradycją.

Młodzież z Teatru Uhuru, grupy artystycznej działającej w Domu Kultury „13 Muz” wyjeżdża po raz trzeci na wakacyjny międzynarodowy projekt artystyczny Werkwohe. Są to polsko-niemiecko-ukraińskie warsztaty, które odbywają się w niemieckim ośrodku Hirschluch w Storkow, w trakcie których młodzież będzie miała okazję nie tylko wypocząć, czy poznać nowych przyjaciół, ale także rozwijać swoje zainteresowania artystyczne w trakcie zajęć prowadzanych przez profesjonalnych instruktorów z różnych krajów.

Mottem tegorocznym spotkania jest zachęta do wyciszenia się i refleksji nad sobą oraz otaczającym nas światem – “Versuch’s mal mit Gemütlichkeit” (Spróbuj przytulności).

Głównym celem wymiany młodzieży jest wzajemne poznanie się i integracja. Odbywa się to poprzez sztukę i wspólnie zajęcia artystyczne, dlatego organizatorzy zapewniają uczestnikom wiele interesujących propozycji warsztatowych, m.in: fotografia cyfrowa i analogowa, filmowanie, malowanie w naturze, rzeźbienie w drewnie, teatr, czy muzyka. Ważnym elementem warsztatów  jest również posługiwanie się językiem angielskim, czy poznawanie różnic kulturowych. Równie istotnym w tym roku, ze względu na trwającą w Ukrainie wojnę, jest zrozumienie całej sytuacji i solidarność z naszymi sąsiadami boleśnie dotkniętymi katastrofą wojny.

Międzynarodowa wymiana młodzieży w Hirschluch jest finansowana przez Deutsch-Polnisches Jugendwerk / Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży i niemiecki Federalny Urząd Spraw Zagranicznych.

Partnerzy projektu:
Niemcy / Jugendhilfe und Sozialarbeit e.V. (JuSeV) / Füstenwalde – wnioskodawca i główny organizator – https://www.jusev.de/
Ukraina / Art-MOST / Dniepr – http://www.artmost.dp.ua/
Polska / Dom Kultury „13 Muz” / Szczecin (Polska) – https://13muz.eu/

Ważniejsze linki:
Strona ośrodka Hirchluch JuSeV w Storkow / Niemcy – https://www.jusev.de/jugendbegegnungsstaette
O projekcie Werkwoche – https://www.jusev.de/jugendbegegnungsstaette/werkwoche

Prezentacja warsztatów artystycznych: https://www.jusev.de/jugendbegegnungsstaette/werkwoche/werkwoche-workshops

Koordynator projektu po stronie polskiej: Janusz Janiszewski
Dom Kultury „13 Muz” w Szczecinie
e-mail: j.janiszewski@13muz.eu

Miejsce: Ośrodek Hirchluch JuSeV w Storkow / Niemcy

Wydarzenie na FB

Udostępnij

Dostępność cyfrowa