04.11. / Zaduszki Jazzowe – Pamiętamy, Wspominamy

827
0
Udostępnij
Kiedy:
listopad 4, 2022@18:00 Europe/Warsaw Strefa czasowa
2022-11-04T18:00:00+01:00
2022-11-04T18:15:00+01:00

04.11.2022 piątek g. 18:00

Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Jazzowe zaprasza na Zaduszki Jazzowe.

Będzie to wieczór wspomnień o artystach, których nie ma już wśród nas. Niestety, jest to już długa lista muzyków i wokalistów związanych z naszym regionem. Pamięć o nich chcą uczcić szczecińscy twórcy, którzy od wielu lat współpracują z ZSJ i są obecni na szczecińskich scenach.

Wśród wspominających będą m.in. zespół my z delty, Agnieszka i Andrzej Malcherek, Andrzej Szpak z zespołem, Wojtek Rapa z Przemkiem Raminiakiem oraz przybyli na koncert muzycy, którzy zechcą wziąć udział w planowanym tego wieczoru jam session, w którym udział zapowiedzieli m.in. Krzysztof Rozesłański i Janusz Jędrzejewski. W trakcie koncertu zabrzmią utwory wykonywane kiedyś przez Kasię Sobczyk, Helenę Majdaniec, Czesława Niemena, Henryka Fabiana, Tadeusza Nalepę czy Mirę Kubasińską. Będą też wspominani zagranicznie artyści, m.in.: Mississippi John Hurt, Revenerd Gary Davis, czy B.B. King.

Uczestnicy koncertu wspominać będą również zmarłych ostatnio: wokalistkę – Małgorzatę Jarmoc, muzyków – Stefana Lubkowskiego, Grzegorza Grzyba, Bogdana Matławskiego i innych. To oni bowiem, jako instrumentaliści, wokaliści i autorzy przebojów dawali nam w czasie swojej kariery wiele radości, o czym pamiętamy to do dziś.

Zaduszki Jazzowe są organizowane przez ZSJ od początku swojej działalności. Zawsze cieszyły się one dużym zainteresowaniem artystów, którzy w ten sposób chcą potwierdzić, że pamiętają o swoich kolegach, których nie ma już wśród nas.

Zespół my z delty – krótki opis oraz koncert online

Miejsce: Sala Kominkowa

Bilety: 50 zł / www.bilety.fm oraz na dwie godziny przed koncertem w Domu Kultury „13 Muz”

Bilety są dostępne na stronie: www.bilety.fm i w punktach stacjonarnych biletów: Zamek Książąt Pomorskich, mały dziedziniec, wejście „I” oraz CIT – Centrum Informacji Turystycznej, pl. Żołnierza Polskiego 20 (szklany pawilon w Alei Kwiatowej).

Wydarzenie na FB

Udostępnij

Dostępność cyfrowa