04.04. / Inspektor Jass na tropie, czyli jazz z historią w tle: Scena młodych

505
0
Udostępnij
Kiedy:
kwiecień 4, 2022@19:00 Europe/Warsaw Strefa czasowa
2022-04-04T19:00:00+02:00
2022-04-04T19:15:00+02:00

04.04.2022 poniedziałek g. 19:00 / Wydarzenie w ramach: Zbiórka dla uchodźców z Ukrainy

Brak wolnych miejsc – wszystkie bilety zostały już pobrane.

W ciągu ostatnich kilku lat przybywa w szczecińskim środowisku młodych muzyków, którzy coraz odważniej biorą udział a nawet sami tworzą inicjatywy związane z muzyką jazzową i rozrywką. Często wychodzą z nimi poza ramy standardowego myślenia o koncertach na scenach czy w klubach grając na ulicy czy uczestnicząc w różnego rodzaju akcjach performatywych. Zespoły często powstają w szkołach muzycznych i tym razem nie jest inaczej. Zespół Ojro Claps, wywodzący się ze słynnej „Staromłyńskiej” w Szczecinie, który wystąpi podczas kwietniowego koncertu dał się poznać jako energetyczna grupy młodych muzyków, która prezentuje bardzo szeroki repertuar w formie żywiołowych koncertów. Możemy się więc spodziewać bardzo energetycznego i zaskakującego koncertu.

Wystąpi Ojro Claps w składzie:
Szymon Bernaś – saksofon barytonowy
Wiktor Butkiewicz – saksofon altowy
Maciej Matias – trąbka
Mateusz Feledyn – puzon
Hubert Starkiewicz – perkusja

Ojro Claps
Poznali się w Zespole Szkół Muzycznych przy ul. Staromłyńskiej w Szczecinie. Szybko okazało się, że podobnie przeżywają i bawią się muzyką, więc postanowili założyć zespół. Pierwsze, owacyjnie przyjęte koncerty w Świnoujściu zachęciły ich do dalszej pracy. Inspirują się pochodzącym z NY zespołem Lucky Chops. Muzycy sięgają po największe przeboje muzyki rozrywkowej i jazzowej. Z czasem w repertuarze, obok zagranicznych aranżacji, zaczęły pojawiać się autorskie opracowania pisane przez członków zespołu. Koncerty Ojro Claps to potężna dawka energii i znanych wszystkim przebojów zagranych przez nie do końca typowy skład instrumentalny.

Miejsce: Sala Kominkowa

Wstęp – bezpłatne wejściówki / www.bilety.fm

Prowadzimy także zbiórkę dla uchodźców z Ukrainy.

Zbieramy: zeszyty (kratka, linia, trzy linie), bloki, wycinanki, ołówki, długopisy, przyrządy geometryczne, plastelina, farby, pędzle, temperówki, piórniki, chusteczki higieniczne (małe paczki), ręczniki papierowe.

Bilety oraz wejściówki (także na wydarzenia bezpłatne) są dostępne na stronie: www.bilety.fm i w punktach stacjonarnych biletów: Zamek Książąt Pomorskich, mały dziedziniec, wejście „I” oraz CIT – Centrum Informacji Turystycznej, pl. Żołnierza Polskiego 20 (szklany pawilon w Alei Kwiatowej).

Aby wziąć udział w wydarzeniu prosimy o zapoznanie się z regulaminem. Dokumenty są dostępne na naszej stronie www.13muz.eu. Dziękujemy uprzejmie!

Wydarzenie na FB

Link do wejściówek

Udostępnij

Dostępność cyfrowa