03-13.08. / Polsko-niemiecko-ukraińskie warsztaty artystyczne Werkwoche 2023 / Hirschluch (Niemcy)

581
0
Udostępnij
Kiedy:
sierpień 3, 2023@08:00 – sierpień 13, 2023@18:00 Europe/Warsaw Strefa czasowa
2023-08-03T08:00:00+02:00
2023-08-13T18:00:00+02:00

03-13.08.2023 czwartek – niedziela

Uhuru kontynuuje współpracę
Młodzież z Pracowni Teatralnej Teatru Uhuru z Domu Kultury „13 Muz”, na którą składają się grupy artystyczne twórczo działające w naszej placówce od kilku lat – wyjeżdża po raz kolejny do Niemiec na wakacyjny międzynarodowy projekt artystyczny Werkwoche.

Werkwoche w Hirschluch to duże międzypokoleniowe wydarzenie z wieloma propozycjami, atrakcjami i warsztatami edukacji kulturalnej o ponad trzydziestoletniej tradycji.

Kolejne międzynarodowe spotkanie, które odbywa się w niemieckim ośrodku Hirschluch w miasteczku Storkow to polsko-niemiecko-ukraińskie warsztaty, w trakcie których młodzież ma okazję nie tylko wypocząć, czy poznać nowych przyjaciół, ale także rozwijać swoje zainteresowania artystyczne w trakcie zajęć prowadzanych przez profesjonalnych instruktorów z różnych krajów.

„Do góry nogami”
Mottem tegorocznym spotkania jest hasło „Upside down” („Do góry nogami”). Cokolwiek to zdanie miałoby znaczyć stanowić będzie zapewne inspirację do refleksji i poszukiwań interpretacji, odnoszących się zapewne także do naszych skomplikowanych czasów. W trakcie warsztatów powstają różne formy artystyczne, muzyczne, plastyczne czy teatralne, więc finałowa prezentacja powstałych prac jest zawsze ciekawym obrazem wyobraźni i inwencji twórczych młodych artystów.

Cele spotkania
Głównym celem wymiany młodzieży jest wzajemne poznanie się i integracja. Odbywa się to poprzez sztukę i wspólnie zajęcia artystyczne, dlatego organizatorzy zapewniają uczestnikom wiele interesujących propozycji warsztatowych, m.in: fotografia cyfrowa i analogowa, filmowanie, malowanie w naturze, rzeźbienie w drewnie, teatr, czy muzyka. Ważnym elementem warsztatów  jest również posługiwanie się językiem angielskim, czy poznawanie różnic kulturowych. Równie istotnym także i w tym roku, ze względu na trwającą w Ukrainie wojnę, jest zrozumienie całej sytuacji i solidarność z naszymi sąsiadami ze wschodu dotkniętymi katastrofą wojny.

Finansowanie
Międzynarodowa wymiana młodzieży w Hirschluch jest finansowana przez Deutsch-Polnisches Jugendwerk / Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży i niemiecki Federalny Urząd Spraw Zagranicznych

Partnerzy projektu
Niemcy / Jugendhilfe und Sozialarbeit e.V. (JuSeV) / Füstenwalde – wnioskodawca i główny organizator
https://www.jusev.de/

Ukraina / Art-MOST / Dniepr
http://www.artmost.dp.ua/

Polska / Dom Kultury „13 Muz” / Szczecin (Polska)
https://13muz.eu/

Ważniejsze linki
Strona ośrodka Hirchluch JuSeV w Storkow / Niemcy: https://www.jusev.de/jugendbegegnungsstaette
O projekcie Werkwoche: https://www.jusev.de/jugendbegegnungsstaette/werkwoche
Prezentacja warsztatów artystycznych: https://www.jusev.de/jugendbegegnungsstaette/werkwoche/werkwoche-workshops

Miejsce: Ośrodek Hirchluch JuSeV w Storkow / Niemcy

Koordynator projektu po stronie polskiej: Janusz Janiszewski

Wydarzenie na FB

Udostępnij

Dostępność cyfrowa