03.10. / „Afryka oczami pracownika UNICEF. Jak skutecznie pomagać” – wykład i spotkanie z dr Agnieszką Podolecką z organizacji UNICEF Polska

411
0
Udostępnij
Kiedy:
październik 3, 2023@19:00 Europe/Warsaw Strefa czasowa
2023-10-03T19:00:00+02:00
2023-10-03T19:15:00+02:00

03.10.2023 wtorek g. 19:00

Zapraszamy na spotkanie z dr Agnieszką Podolecką, orientalistką i afrykanistką. Podczas prezentacji poznają Państwo wybrane kultury i religie afrykańskie i dowiedzą się, w jaki sposób UNICEF im pomaga.

UNICEF Polska jest organizacją humanitarną i rozwojową działającą na rzecz dzieci, która już ponad 75 lat pomaga milinom podopiecznych na całym świecie.

W ramach wykładu dowiedzą się także Państwo o tym, jak UNICEF pozyskuje fundusze, m.in. dzięki kupowaniu konkretnych produktów oraz darowiznom spadkowym. Celem spotkania jest głownie edukacja i promocja organizacji pomocowych.

Celem UNICEF jest nie tylko pomoc związana z ratowaniem życia i zdrowia, ale również edukacja i szerzenie tolerancji, dlatego też nasze spotkanie na temat działań UNICEF połączone zostanie z wykładem o kulturach afrykańskich pt. „Afryka oczami pracownika UNICEF. Jak skutecznie pomagać”.

„Jestem magistrem orientalistyki, doktorem afrykanistyki i stypendystką prestiżowego stypendium Narodowego Centrum Nauki. Specjalizuję się w religiach i kulturach południa Afryki, mieszkałam tam parę lat i prowadzę badania antropologiczne, łącząc moją pasję z pracą na rzecz dzieci z ramienia UNICEF. Jeśli są Państwo zainteresowani tymi tematami, serdecznie zapraszam na spotkanie” – dr Agnieszka Podolecka

Opieka organizacyjna: Janusz Janiszewski

Miejsce: Sala Kominkowa

Wstęp wolny

Wydarzenie na FB

Udostępnij

Dostępność cyfrowa