do 30.06. / „Ukryta wystawa” – Eksperymentalne Place Zabaw w galerii sztuki Tworzę się w Domu Kultury „13 Muz”

3113
0
Udostępnij
Kiedy:
październik 2, 2022@13:00 – czerwiec 30, 2023@16:00 Europe/Warsaw Strefa czasowa
2022-10-02T13:00:00+02:00
2023-06-30T16:00:00+02:00

2 października o godz.13:00 zapraszamy do Galerii Tworzę się na otwarcie wystawy – wstęp wolny. Wystawa czynna do 30 czerwca (finisaż 25.06.).

W ostatnią niedzielę czerwca (25.06.) o godz. 16:00 zapraszamy na finisaż i spotkanie z twórcami wystawy oraz na… tort z okazji 9. urodzin galerii! – wstęp wolny – liczba miejsc jest ograniczona.

Zdjęcia z otwarcia

„Ukryta wystawa” jest zaproszeniem do zabawy i kontemplacji w przestrzeni związanej ze sztuką.

Poprzez poszukiwanie i uważność, dzieci i młodzież będą odkrywać świat sztuki, a w nim takie zagadnienia jak: minimalizm, biel w sztuce, kamuflaż, miejsca rozpalające umysł, wywołujące emocje i inspirujące. Wspólnie z zaproszonymi artystkami i artystami, stworzyliśmy wystawę, która pomoże rozbudzić ciekawość, zachęci do poszukiwań i odkryć, w myśl hasła: „Ciekawość – pierwszy stopień do rozwoju”.  Tym razem Galeria Tworzę się stało się typową galerią „white cube”, co może zaskoczyć jej stałych bywalców, przyzwyczajonych do wymyślnych scenografii. Przy pomocy oszczędnych środków i minimalistycznej formy, zapraszamy dzieci i młodzież do odkrywania sztuki współczesnej, tego, co „niewidoczne dla oczu”, do uważności, dostrzegania detali i odkrywania własnej ścieżki wrażeń.

„Ukryta wystawa” jest także pretekstem do mówienia o rzeczach ważnych: ukrytych historiach, obalaniu stereotypów, wstydzie, wykluczeniu i nietolerancji, ale też o poszukiwaniu prawdy, odkrywaniu siebie oraz „zdejmowaniu masek”. To co zamiecione pod dywan, ukryte w szafach, zepchnięte i wyparte ma teraz głos.

Wiek: 6+ (ścieżka nr 1 dzieci), 11+ (ścieżka nr 2 młodzież)

Kuratorka projektu i koncepcja: Paulina Ratajczak

Współtwórczynie/Współtwórcy: Karolina Gołębiowska, Dominika Wyrobek, Agata Wolniewicz, Joanna Bronisławska, Marek Mierzejewski, Karolina Breguła, Katarzyna Mierzejewska, Izabela Plucińska, Paweł Kula, Maria Kula, Michał Bałdyga, Zofia Kiciński

Współpraca: Wojtek Biernawski, Marcin Strugliński, Tomasz Gacek, Oskar Ejsmont, Remigiusz Suda, Grupa Filmowa „Kino Svoboda”, Szymon Herbuś

Link do wystawy

Kiedy i jak odwiedzić wystawę?

– w niedziele twórcze działania w galerii sztuki o godz.: 11:00, 12:45 i 14:30, bilety: 5 zł / www.bilety.fm i w punktach stacjonarnych biletów: Zamek Książąt Pomorskich, mały dziedziniec, wejście „I” oraz CIT – Centrum Informacji Turystycznej, pl. Żołnierza Polskiego 20 (szklany pawilon w Alei Kwiatowej).

– od poniedziałku do piątku warsztaty twórcze dla grup zorganizowanych w godz. 9:30-16:00, wstęp 12 zł/dziecko – obowiązują zapisy: tworzesie@gmail.com

Podczas 17. Europejskiej Nocy Muzeów w dniu 13 maja (sobota) wystawę będzie można zwiedzać w godz. 18:00-20:30. W Galerii Tworzę się odbędą się także oprowadzania po wystawie (wiek: 6+): 18:00, 18:30, 19:00, 19:30, 20:00.

Organizatorzy: Fundacja Las Sztuki, Dom Kultury „13 Muz”

Wystawa współfinansowana jest ze środków Miasta Szczecin.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu „Ukryta wystawa – plac zabaw w galerii sztuki” oraz „Eksperymentalne Place Zabaw w Szczecinie”.

Partnerzy: Wydawnictwo „Dwie Siostry”, Wydawnictwo Format, Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, Wydawnictwo Na przykład, Sektor 3 Szczecin, kampania „Wszyscy jesteśmy superbohaterami”, Stowarzyszenie Officyna, Stowarzyszenie Kamera

Partnerzy medialni: wSzczecinie.pl, Kurier Szczeciński, szczecindladzieci.net.pl, Echo Szczecina, Miasto Atrakcji

Udostępnij

Dostępność cyfrowa