Drodzy Rodzice i Opiekunowie,

prezentujemy dwunastą już odsłonę projektu „Twoje Zdrowie jest w Twoich czystych rękach”: Witamina D – Duuużo słońca latem!

Jako ostatnią, przed wakacjami, poznamy pochodzącą z naszego „zdrowego alfabetu” witaminkę D.

Dni pełne słońca to najlepszy czas na uzupełnianie witaminy D w naszych organizmach, również w małych organizmach naszych dzieci. Synteza witaminy D odbywa się w skórze za sprawą ultrafioletowych promieni słonecznych. Już około 15. minut na słońcu wystarczy, aby pokryć aż 90 procent dziennego zapotrzebowania na witaminę D. Warunkiem jest wystawienie na słońce około 20. procent powierzchni ciała, bez stosowania kosmetyków z filtrami UV.

O tym, jak zdrowo przyswajać witaminę D ze Słońca dowiecie się w naszym filmiku przygotowanym z myślą o najmłodszych.

Tradycyjnie zachęcamy do obejrzenia filmiku i namawiamy Was do przekazania go dalej.

Życząc Wam udanych wakacji pięknie dziękujemy, że wspieraliście nasze „zdrowe” działania przesyłając je dalej, a w trakcie letniego odpoczynku nie zapominajcie: Wasze zdrowie jest w Waszych czystych rękach!

Kliknij w obrazek i zobacz wideo.

Koordynacja projektu i tekst: Maja Olendzka

Piecza pedagogiczna i realizacja: Aleksandra Głowacka

Grafika projektu i skład: Damian Wójcik

Projekt o charakterze kampanii społecznej „Twoje zdrowie jest w Twoich czystych rękach” jest adresowany do dzieci i skupia się na działaniach edukacyjnych podejmujących temat wirusa, epidemii, higieny i zasad bezpieczeństwa w trakcie kwarantanny oraz po. Celem projektu jest przekazywanie dzieciom, tematycznych informacji w formie zabawy, filmów instruktażowych i krótkich treści.

Projekt jest prowadzony na naszej stronie internetowej (www.13muz.eu) oraz na profilu fb (www.facebook.com/13muz/), gdzie cyklicznie są umieszczane kolejne elementy kampanii.

Bezpośredni link do kampanii.