W 2001 roku, pierwszy raz rozłożyłem matę na yogowej sali. Od tego czasu, yoga staje się częścią mnie a ja, mam nadzieję, częścią yogi.

Jestem dyplomowanym nauczycielem Hatha Yogi i Ashtanga Yogi. Po kilku latach, spędzonych na zajęciach, asystach i prowadzeniu samodzielnych zajęć w jednej ze szczecińskich szkół, okazało się, że tym, czego uczy mnie yoga, jest chęć rozwoju, zdobywania wiedzy, poszerzania horyzontów, poszukiwania niezależności, podążania w kierunku nieograniczonej, wewnętrznej wolności.

Przez osiem lat prowadziłem yogowe zajęcia w jednej ze szczecińskich szkół tańca, doskonaląc swój nauczycielski warsztat. Od 2018 roku pod przyjaznymi skrzydłami Domu Kultury „13 Muz”, prowadzę własną Szkołę Yogi „Yoga w Muzach”.

W międzyczasie ukończyłem kilkanaście kursów nauczycielskich (w tym dwa w Indiach), brałem udział w dziesiątkach yogowych warsztatów. Tym jednak, co moim zdaniem, jest najważniejsze w yogowej, nauczycielskiej ścieżce, są samotne godziny własnej praktyki na macie. Stąd też moja fascynacja systemem Ashtanga Yoga.

Moim zadaniem, jako nauczyciela, nie jest „przywiązanie” Cię do jednego miejsca, czy do jednego prowadzącego. Celem nauczyciela, powinno być pokazanie drogi i nieskończonej możliwości wyboru.

Chcąc uzupełnić terapeutyczną moc asan, kierowany chęcią pomagania sobie i innym, zdobyłem również „u źródła”, w Tajlandii, dyplom masażysty masażu tajskiego. Z całego serca polecam, jego niezwykłe, uwalniające działanie.

Zapraszam na zajęcia:
Joga bez barier / poniedziałki
Joga dla seniorów / wtorki
Joga dla osób z niepełnosprawnością wzroku / piątki

Tomasz Dorożyński