Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Galeria Enter – Marina Shavlovskaya – „Magia kwiatów” – malarstwo

19 kwietnia @ 17:00 - 10 maja @ 18:00

19.04.2024 piątek g. 17:00

Zdjęcia z wernisażu

19 kwietnia (piątek) o godz. 17:00 zapraszamy do Galerii Enter na otwarcie wystawy – wstęp wolny.

Wystawa czynna do 10 maja 2024 r. od poniedziałku do piątku (poza 1,2 i 3 maja) w godz. 8:00-18:00 oraz w trakcie trwania wydarzeń – wstęp wolny.

Marina Shavlovskaya urodziła się na Białorusi, w małym mieście Volozin pod Mińskiem. Będąc członkiem organizacji antyreżimowej, która walczy z systemem dyktatury, w 2011 roku została zmuszona do emigracji z kraju. Teraz mieszka w Gdańsku, mieście, które od lat jest symbolem wolności, historycznym miejscem powstania Solidarności.

Z miłości do sztuki i potrzeby wyrażania swoich uczuć i emocji ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Gdańsku w pracowni prof. Macieja Gorczyńskiego, aby jeszcze lepiej komunikować się za pomocą swoich obrazów.

Na wystawie „Magia kwiatów” artystka prezentuje siedem obrazów wykonanych klasycznie na płótnie farbą olejną i siedem grafik w technice linorytu. Gra ciepłych i zimnych barw tworzy kompozycje, które wprowadzają widza w królewską fantazję, ukazując całe piękno malarskiego przekazu inspirowanego naturą.

„Poprzez swoje obrazy chcę pokazać znakomitość kwiatów, stworzoną przez nieskazitelnego twórcę – Naturę. Zaprosić widza do świata kolorów i symboliki, tym samym przekazać głębię swoich uczuć. Zamiast tysiąca słów wyrazić swoje emocje i przeżycia w najpiękniejszy na świecie sposób,  jakim jest język kwiatów” – Marina Shavlovskaya

Strona artystki na fb: https://www.facebook.com/shavlovskayaart

Profil artystki na instagramie znajduje się pod linkiem

Wydarzenie na FB

Szczegóły

Początek:
19 kwietnia @ 17:00
Koniec:
10 maja @ 18:00

Miejsce wydarzenia

Dom Kultury „13 Muz”
Plac Żołnierza Polskiego 2
Szczecin, Zachodniopomorskie 70-551 Poland
+ Google Map

Dostępność cyfrowa