Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Szczecińska Trzynastka – orkiestra dęta DK „13 Muz”

23 kwietnia @ 18:00

23.04.2024 wtorek g. 18:00

Serdecznie zapraszamy na kolejny koncert w wykonaniu naszej orkiestry.

Program koncertu:

1. Aladyn
2. Jak wytresować smoka
3. Star Trek Into Darkness
4. Piraci z Karaibów
5. La La Land
6. Stranger Things
7. Epic Music from Games
8. Muzyka Eda Sheerana
9. The Best of Boys Bands (Suita utworów zespołów: Backstreet Boys, The Jackson 5 i One Direction)

Szczecińska Trzynastka – orkiestra dęta Domu Kultury „13 Muz” została powołana w 2021 r. (w czerwcu świętować będziemy trzecie urodziny Trzynastki) z inicjatywy Waldemara Kulpy, dyrektora Domu Kultury „13 Muz” przez Mateusza Kupskiego, dyrektora artystycznego i dyrygenta orkiestry.

Celem Orkiestry jest propagowanie idei zjednoczenia społeczności muzyków grających na instrumentach dętych, nie zważając, czy ktoś jest amatorem, uczniem czy profesjonalistą, a także zaszczepienie tradycji orkiestr dętych w naszym mieście. Chcielibyśmy, by występy Orkiestry odbywały się wszędzie tam, gdzie możemy muzyką umilać czas mieszkańcom Szczecina oraz turystom odwiedzającym miasto – na scenach wewnętrznych i plenerowych, podczas świąt i wydarzeń kulturalnych. Łączymy wiele pokoleń muzyków, dlatego w skład zespołu wchodzą: Zespół   Dęty   Blaszany Domu Kultury „13 Muz”, uczniowie szczecińskich szkół muzycznych, a także szkoleni przez nas amatorzy – osoby bez wykształcenia muzycznego, ale z ogromną muzyczną pasją.

Organizacją i prowadzeniem zespołów zajmuje się Mateusz Kupski, na co dzień pełniący funkcję pierwszego puzonisty w orkiestrze Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Współpracował z wieloma orkiestrami polskimi i międzynarodowymi, m. in.: z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia, Filharmonią Gorzowską, Operą Śląską w Bytomiu, Filharmonią im. Józefa Elsnera w Opolu, I, CULTURE Orchestra. Mateusz Kupski jest również pedagogiem w ZPSM przy ul. Staromłyńskiej w Szczecinie oraz wykładowcą w Akademii Sztuki w Szczecinie.

Mateusz Kupski – dyrygent oraz organizacja wydarzenia

Miejsce: Sala Kominkowa

Bilety: normalny 20 zł / ulgowy 10 zł (uczniowie, studenci, seniorzy) / www.biletomat.pl

Bilety są dostępne na stronie: www.biletomat.pl i w punkcie stacjonarnym biletomatu: Zamek Książąt Pomorskich, mały dziedziniec, wejście „I” (Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej – punkt w CIKiT znajduje się po lewej stronie). Punkt stacjonarny biletomatu czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-18:00.

Koncerty „Szczecińskiej Trzynastki” orkiestry dętej Domu Kultury „13 Muz” wspiera firma Rhenus Logistics.

Wydarzenie na FB

Zobacz:

Szczegóły

Data:
23 kwietnia
Godzina:
18:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, ,

Organizator

Dom Kultury „13 Muz”

Miejsce wydarzenia

Dom Kultury „13 Muz”
Plac Żołnierza Polskiego 2
Szczecin, Zachodniopomorskie 70-551 Poland
+ Google Map

Dostępność cyfrowa