Sign in / Join
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

17.01. / Niemen kameralnie w 22. rocznicę śmierci – Andrzej Szpak i Baltic Neopolis Quartet

17 stycznia, 2026 @ 18:00

17.01.2026 sobota g. 18:00

To wydarzenie, to niewątpliwy ewenement w polskiej muzyce: piosenki tego artysty w aranżacjach na głos i kwartet smyczkowy, tego jeszcze nie było. Wykonawcą będzie Andrzej Szpak wraz z sekcją rytmiczną oraz Baltic Neopolis Quartet.

Andrzej Szpak – uhonorowany medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” oraz zdobywca pierwszej nagrody na PFPP Opole 2025. Otrzymanie Grand Prix tego festiwalu doprowadziło do nagrania w Radiu Opole płyty „Sen o Warszawie” z piosenkami Czesława Niemena. Wokalista jest także finalistą The Voice Senior oraz zdobywcą tytułu „Najlepszy odtwórca piosenek Czesława Niemena w Polsce 2017”, przyznanego przez Kapitułę Konkursu i Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Artystyczne w Gdańsku.

Baltic Neopolis Quartet – powstał w 2008 r. i ma za sobą występy w ponad 27. krajach świata, m.in. w Chinach, Japonii, RPA, Wielkiej Brytanii, Niemczech i w wielu innych krajach. Otrzymał także Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za całokształt działalności oraz statuetkę Fryderyka 2015 w kategorii Album Roku – Muzyka kameralna.

Podczas koncertu wystąpią także szczecińscy muzycy:
Aleksander Jastrząb – instrumenty klawiszowe
Robert Jarzębski – gitara
Wojtek Górecki – kontrabas
Tomasz Szpak – perkusja

Aranżacja: Miłosz Wośko

Koncert poprowadzi Mieczysław Podsiadło.

Organizator: Stowarzyszenie Pamięci Czesława Niemena w Szczecinie oraz Dom Kultury „13 Muz”

Czas wydarzenia: 60 min

Miejsce: Sala Kominkowa

Bilety: 60 zł / www.biletomat.pl

Nie ma możliwości zakupu biletu na miejscu przed wydarzeniem.

Wydarzenie na FB

Szczegóły

Data:
17 stycznia, 2026
Godzina:
18:00

Miejsce wydarzenia

Dom Kultury „13 Muz”
Plac Żołnierza Polskiego 2
Szczecin, Zachodniopomorskie 70-551 Poland
+ Google Map

Dostępność cyfrowa