Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Muzykoterapia na misach i gongu dla rodziców z dziećmi (od 5 lat)

6 kwietnia @ 10:00 - 11:00

06.04.2024 sobota g. 10:00

Zapraszamy rodziców wraz ze swoimi pociechami do udziału w darmowych zajęciach muzykoterapii.

Zajęcia mają na celu pokazanie doświadczenia głębokiego relaksu jaki można osiągnąć pod wpływem mis i gongu. Muzykoterapia wpływa bardzo kreatywnie na dzieci. Jest przeciwwagą dla niekończących się atrakcji i doznań oraz przebodźcowania. Osiągnięty wewnętrzny spokój oraz poczucie bezpieczeństwa przekłada się na lepsza koncentrację, lepszy sen czy większą swobodę w ciele.

Zanurzymy się w głąb siebie, by doświadczyć spójności i jedności z otaczającą nas rzeczywistością. Każdy z nas to częstotliwość, wibracja – to nasza pierwotna natura. Ta metoda, bez skutków ubocznych, bezpieczna i nieinwazyjna, jest dedykowana wszystkim, którzy pragną żyć w harmonii z otaczającym światem i samym sobą. Wartościowa w przypadku przewlekłego stresu, napięcia, zmęczenia, depresji, nerwicy, bezsenności, bólów kości i mięśni czy migren.

Instrumenty, na których prowadzone są zajęcia zostały starannie dobrane celem uzyskania jak największej spójności brzmieniowej i tonalnej, tak ażeby uzyskać efekt „niebiańskich transformujących dźwięków”.

Jako że nasze ciało składa się z ok. 70% wody, zaleca się spożycie wody przed zajęciami celem głębszego i lepszego efektu terapeutycznego. Woda doskonale przenosi wibracje i częstotliwości, tym samym harmonizując i uzdrawiając nasze komórki. Przede wszystkim jednak, muzykoterapia wpływa tonizująco i uspokajająco na umysł – psyche.

Podczas zajęć m.in. następuje silny reset natłoku myślowego. Pozytywnych efektów jest jeszcze więcej, o czym najlepiej przekonać się i doświadczyć osobiście.

Zajęcia prowadzi Radosław Herdzik, z wykształcenia oraz zamiłowania muzyk oraz Prezes Fundacji Dobrego Samopoczucia. Od zawsze zafascynowany wpływem dźwięku i muzyki na ludzkie życie. Poprzez dużą wrażliwość w bardzo subtelny sposób potrafi dotrzeć do drugiego człowieka, w tym wypadku poprzez muzykoterapię. W ramach prowadzonej fundacji realizuje cele mające wpłynąć na poprawę jakości życia, poprzez osiągnięcie dobrostanu ciała i umysłu oraz zwrócenie uwagi na świadome i uważne podejście do życia a tym samym eliminację napięć i stresów dnia codziennego.

Czas trwania zajęć: 60 min
Miejsce: Sala Lustrzana

Wstęp wolny – liczba miejsc jest ograniczona, dlatego prosimy o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w zajęciach: fundacjadobregosamopoczucia@gmail.com najpóźniej do 5 kwietnia (piątek) do godz. 10:00.

Udział dzieci tylko pod opieką os. dorosłej.

Zapraszamy także na czwartkowe zajęcia Muzykoterapii na misach i gongu.

Na zajęcia zabierz matę, koc oraz małą poduszkę, żeby wygodnie ułożyć się do relaksu.

Przyjdź najpóźniej 5 min przed zajęciami w celu przygotowania swojego miejsca oraz zaadaptowania się do nowej przestrzeni.

Wydarzenie na FB

Szczegóły

Data:
6 kwietnia
Godzina:
10:00 - 11:00

Organizator

Fundacja Dobrego Samopoczucia

Miejsce wydarzenia

Dom Kultury „13 Muz”
Plac Żołnierza Polskiego 2
Szczecin, Zachodniopomorskie 70-551 Poland
+ Google Map

Dostępność cyfrowa