17.09. / Dzień św. Witkacego 2020 w DK „13 Muz” – 81. rocznica śmierci Stanisława Ignacego Witkiewicza

123
0
Udostępnij

17.09.2020 czwartek g. 18:00, wstęp wolny

Uwaga! Brak wolnych miejsc – wszystkie wejściówki zostały pobrane

W związku z obostrzeniami dot. epidemii koronawirusa liczba miejsc na wydarzenia w Domu Kultury „13 Muz” jest ograniczona. Bilety oraz wejściówki (także na wydarzenia bezpłatne) są dostępne na: www.bilety.fm

Aby wziąć udział w wydarzeniu prosimy o pobranie i wydrukowanie oświadczenia uczestnika wydarzenia oraz o zapoznanie się z regulaminem. Dziękujemy uprzejmie!

Dom Kultury „13 Muz” zaprasza na „Dzień św. Witkacego”, program poświęcony 81. rocznicy śmierci Stanisława Ignacego Witkiewicza (Witkacego). W obliczu ostatecznej katastrofy, po napaści na Polskę w roku 1939 przez dwa „zbratane” ze sobą państwa totalitarne artysta widział dla siebie tylko jedno wyjście. Kiedy uciekając przed Niemcami na wschód 17 września z komunikatu radiowego dowiedział się o wkroczeniu Armii Radzieckiej na teren Rzeczypospolitej, pozostało mu ostatnie i „jedyne wyjście”. 18 września o poranku popełnił samobójstwo. Niewątpliwie do tego desperackiego kroku pchnęło Witkacego wiele zdarzeń i okoliczności, z których najważniejszą była jednak wiadomość o agresji Sowietów na Polskę. Pisarz miał przeczucie nadciągającej groźby totalitaryzmu, który zniszczy indywidualność jednostki oraz dotychczasowe wartości naszej cywilizacji.

Więcej…

Udostępnij