13.05. / „Norwegia – region Bergen” – prezentacja w ramach Dni Skandynawskich

259
0
Udostępnij

13.05.2022 piątek g. 19:00

Zapraszamy na niezwykłe spotkanie z Norwegią.

W Domu Kultury „13 Muz” w ramach Dni Skandynawskich 2022 odbędzie się prezentacja Konrada Nadolskiego pt. „Norwegia”, przedstawiająca realia życia w Norwegii oraz skryte piękno tamtejszego klimatu. Z uwagi na własne doświadczenia autora i szeroką wiedzę w tym zakresie, prezentacja dotyczyć będzie zachodniej części Norwegii, a dokładniej regionu Bergen.

Konrad Nadolski mieszkał w Norwegii 7 lat, gdzie ukończył szkołę podstawową oraz liceum. Po powrocie do Szczecina studiował skandynawistykę na Uniwersytecie Szczecińskim. Obecnie pracuje jako tłumacz języka norweskiego. Interesuje się stosunkami międzynarodowymi pomiędzy Polską a Skandynawią.

Dni Skandynawskie w Szczecinie to coroczne wydarzenie tworzące platformę aktywnej współpracy pomiędzy Polską a Skandynawią. Wydarzenie to podsumowuje realizowane działania w ramach współpracy samorządów, firm i przedsiębiorstw, instytucji kultury, a także szkół i uczelni. Ukazuje różnorodność aktywności, ale również otwiera możliwości dla nowych idei i projektów.

Więcej…

Udostępnij

Dostępność cyfrowa