do 30.06. / „Ukryta wystawa” – Eksperymentalne Place Zabaw w galerii sztuki Tworzę się w Domu Kultury „13 Muz”

Udostępnij

2 października o godz.13:00 zapraszamy do Galerii Tworzę się na otwarcie wystawy – wstęp wolny. Wystawa czynna do 30 czerwca (finisaż 25.06.).

W ostatnią niedzielę czerwca (25.06.) o godz. 16:00 zapraszamy na finisaż i spotkanie z twórcami wystawy oraz na… tort z okazji 9. urodzin galerii! – wstęp wolny – liczba miejsc jest ograniczona.

Zdjęcia z otwarcia

„Ukryta wystawa” jest zaproszeniem do zabawy i kontemplacji w przestrzeni związanej ze sztuką.

Poprzez poszukiwanie i uważność, dzieci i młodzież będą odkrywać świat sztuki, a w nim takie zagadnienia jak: minimalizm, biel w sztuce, kamuflaż, miejsca rozpalające umysł, wywołujące emocje i inspirujące. Wspólnie z zaproszonymi artystkami i artystami, stworzyliśmy wystawę, która pomoże rozbudzić ciekawość, zachęci do poszukiwań i odkryć, w myśl hasła: „Ciekawość – pierwszy stopień do rozwoju”.  Tym razem Galeria Tworzę się stało się typową galerią „white cube”, co może zaskoczyć jej stałych bywalców, przyzwyczajonych do wymyślnych scenografii. Przy pomocy oszczędnych środków i minimalistycznej formy, zapraszamy dzieci i młodzież do odkrywania sztuki współczesnej, tego, co „niewidoczne dla oczu”, do uważności, dostrzegania detali i odkrywania własnej ścieżki wrażeń.

„Ukryta wystawa” jest także pretekstem do mówienia o rzeczach ważnych: ukrytych potrzebach, o wstydzie, wykluczeniu i nietolerancji, ignorowaniu problemów, poszukiwaniu siebie oraz zakładaniu masek.

Wiek: 6+ (ścieżka nr 1 dzieci), 11+ (ścieżka nr 2 młodzież)

Kuratorka projektu i koncepcja: Paulina Ratajczak

Więcej…

Udostępnij

Dostępność cyfrowa