Drodzy Rodzice i Opiekunowie,

To już jedenasta odsłona projektu „Twoje Zdrowie jest w Twoich czystych rękach” – Uważamy. Nie dotykamy.

Powrót do codzienności po kwarantannie może powodować mylne przeświadczenie wśród naszych dzieci, że już nie trzeba tak bardzo uważać. W szkołach i przedszkolach trochę się zmieniło – wychowawcy jeszcze bardziej pilnują, żeby często myć ręce, ale czy nasze dzieci cały czas pamiętają, o tym, że otwarte sklepy wcale nie oznaczają, że jest już bezpiecznie?

Dlatego proponujemy Wam zabawę w „kto najdłużej nie wyjmie rąk z kieszeni”. Pobierzcie z naszej strony instrukcje i „grajcie” w sklepie, na rynku, windzie, klatce schodowej, przystanku komunikacji miejskiej i we wszystkich miejscach, gdzie dotykanie przedmiotów może być groźne dla naszego zdrowia.

Kliknij w kolorowankę w celu powiększenia jej.

Oczywiście zachęcamy do pobrania karty i namawiamy Was do przekazania jej dalej.

Koordynacja projektu i tekst: Maja Olendzka

Piecza pedagogiczna, ilustracje: Aleksandra Głowacka

Grafika projektu i skład: Damian Wójcik

Projekt o charakterze kampanii społecznej „Twoje zdrowie jest w Twoich czystych rękach” jest adresowany do dzieci i skupia się na działaniach edukacyjnych podejmujących temat wirusa, epidemii, higieny i zasad bezpieczeństwa w trakcie kwarantanny oraz po. Celem projektu jest przekazywanie dzieciom, tematycznych informacji w formie zabawy, filmów instruktażowych i krótkich treści.

Projekt jest prowadzony na naszej stronie internetowej (www.13muz.eu) oraz na profilu fb (www.facebook.com/13muz/), gdzie cyklicznie są umieszczane kolejne elementy kampanii.

Bezpośredni link do kampanii.