Paulina Ratajczak

Animatorka kultury, producentka, prezeska Fundacji Las Sztuki. Jest kuratorką galerii sztuki dla dzieci i młodzieży TWORZĘ SIĘ, którą od 2014 r. współtworzy z Domem Kultury „13 Muz”. To pierwsza w regionie galeria sztuki dedykowana wyłącznie dzieciom. Powstają w niej wystawy oraz twórcze przestrzenie związane z różnymi dziedzinami sztuki.  Jest również autorką wielu projektów edukacyjno-artystycznych, m.in.: „Eksperymentalne Place Zabaw w Szczecinie”, kampania społeczno-artystyczna „Przepraszam! Tworzę się”, cykl warsztatów filmowych.

Współpracuje z instytucjami i organizacjami przy tworzeniu szczecińskich wydarzeń, m.in. Zlot pedagogów i edukatorów teatru w ramach festiwalu KONTRAPUNKT, SEFF MINI w ramach Szczecin European Film Festival, warsztaty twórcze w ramach Festiwalu Czytania.

Od 2014 roku współpracuje z reżyserką Izabelą Plucińską przy produkcji jej krótkometrażowych filmów animowanych z plasteliny („Sexy Laundry” z 2015 r.  koprodukowany z Niemcami i Kanadą; tworzony obecnie „Portret Suzanne” współprodukowany z Niemcami i Francją).

www.lassztuki.pl

www.claytraces.com