Drodzy Rodzice i Opiekunowie,

w siódmej odsłonie naszego projektu o charakterze kampanii społecznej „Twoje Zdrowie jest w Twoich czystych rękach” adresowanego do dzieci przekazujemy Wam kartę z grą „Przyjacielska porada Kapitana Mydełko”.

Kapitan Mydełko udziela przyjacielskiej porady najmłodszym o tym, jak po powrocie zachowywać się w przedszkolu.

Najmłodsi wracają do przedszkoli i szkół,  i mimo, że dobrze znają te miejsca i przyjaciół, z którymi dwa miesiące temu widywali się niemalże codziennie to teraz (po powrocie) jest trochę inaczej. Z przedszkolnych sal zniknęły niektóre przedmioty, przed wejściem na salę mierzona jest temperatura, nie można siedzieć blisko siebie i przynieść w piątek ulubionej zabawki. Obostrzeń, jakie spotkały nasze maluchy jest więcej.

Kliknij w kartę w celu powiększenia jej.

Na „karcie do pobrania”, którą przygotowaliśmy, poza krótką rymowanką znajduje się prosta gra dla najmłodszych – połącz w pary, której poprawne rozwiązanie pozwoli pozbyć się koronawirusa z naszej planety.

Jak zwykle zachęcamy i namawiamy Was do pobrania karty i prosimy o przekazanie jej dalej.

Koordynacja projektu i tekst: Maja Olendzka

Piecza pedagogiczna, ilustracje: Aleksandra Głowacka

Grafika projektu i skład: Damian Wójcik

Przypominamy, że projekt „Twoje zdrowie jest w Twoich czystych rękach” jest adresowany do dzieci i skupia się na działaniach edukacyjnych podejmujących temat wirusa, epidemii, higieny i zasad bezpieczeństwa w trakcie kwarantanny oraz po. Celem projektu jest przekazywanie dzieciom, tematycznych informacji w formie zabawy, filmów instruktażowych i krótkich treści.

Projekt jest prowadzony na naszej stronie internetowej (www.13muz.eu) oraz na profilu fb (www.facebook.com/13muz/), gdzie cyklicznie są umieszczane kolejne elementy kampanii.

Bezpośredni link do kampanii.