„Pchła Szachrajka”

1293
0
Udostępnij
0
„PCHŁA SZACHRAJKA W SZCZECINIE”, reż. Adam Dzieciniak
Zapraszamy na bajkę o zawadiackich przygodach psotnej Pchły, które bawią i uczą od blisko 70 lat. Widowisko jest wspaniałą propozycją dla najmłodszych, młodych a także dorosłych widzów na przeżycie niepowtarzalnej przygody teatralnej. W trakcie spektaklu utrzymanym w komediowo-kabaretowej atmosferze, przepełnionej słownym i sytuacyjnym humorem, młodzi oraz dorośli widzowie, biorąc czynny udział w przedstawieniu mają bezpośredni wpływ na rozwój scenicznych wydarzeń. Dzięki aktorom będącym w stałym, interaktywnym kontakcie z widownią, publiczność wspólnie z licznymi bohaterami zaskakujących przygód Pchły Szachrajki, podróżując wraz z nią śpiewa, tańczy i odgrywa rozmaite scenki teatralne.
Dorośli i dzieci aktywnie i chętnie uczestnicząc w przedstawieniu tworzą niepowtarzalny dialog z aktorami, dzięki któremu poprzez poezję Jana Brzechwy przenoszą się do świata myślenia symbolicznego, pobudzającego rozwój emocjonalny i wyobraźnię. Wiersze i dialogi zawarte w spektaklu napisane są prostymi słowami, dzięki czemu docierają do dzieci małych i dużych a także do tych, które mają problemy z koncentracją uwagi.
Bez wyjątku wszystkie dzieci z łatwością polubią i zapamiętają zabawne rymy ułożone przez wybitnego poetę, a piosenki ze spektaklu staną się melodiami nuconymi podczas zabaw.
Spektakl przeznaczony jest dla dzieci od 4 do 100 lat 🙂
tekst bajki: Jan Brzechwa
scenariusz i reżyseria: Adam Dzieciniak
obsada: Dariusz Majchrzak, Bartosz Sołtysiak
scenografia i kostiumy: Magdalena Kurek
oprawa muzyczna: Sebastian Ślusarczyk
opieka artystyczna: Dariusz Majchrzak
cena biletu dla dziecka: 20 zł
nauczyciele: bezpłatnie
bilety/ rezerwacja – pod nr.tel. 884 084 548
informacja: e-mail: teatr4miasto.szczecin@gmail.com
Udostępnij

Dostępność cyfrowa