„Oglądaj zdrów!”

1076
0
Udostępnij

W związku z zaistniałą sytuacją – zamknięciem szkół i przedszkoli uruchomiliśmy akcję „Z dzieckiem w domu”, w ramach której zachęcamy do pozostania w DOMACH i proponujemy analogowe formy zabawy (wyłączając informowanie o samej akcji – wszak Internet to teraz jedno z podstawowych narzędzi komunikacji – omijamy w naszych propozycjach szerokim łukiem wszelką elektronikę, wszechobecne telefony komórkowe, tablety i tym podobne gadżety, mimo wszystko oddalające, aniżeli łączące osoby mieszkające pod jednym dachem, bo przede wszystkim staramy się „podrzucać” pomysły prowokujące bezpośredni kontakt i zabawę z członkami rodziny).

Wymyślając każdego dnia nową propozycję na kreatywne spędzanie czasu wszystkich domowników i sami też realizując pomysły, które się w tych propozycjach pojawiały, wieczorami, kiedy nasze pociechy smacznie zasypiały, a my padaliśmy zmęczeni na sofy, fotele, łóżka… pojawił się kolejny pomysł! Doszliśmy do wniosku, że rodzicom, którzy pracują teraz zdalnie, tak jak my, i dodatkowo zajmują się maluchami, uczestnicząc m.in. w proponowanych przez nas grach i zabawach pielęgnujących atmosferę rodzinnego ogniska, należy się na koniec dnia jakiś prezent, oczywiście kulturalny. I tak pojawiła analogiczna do akcji „Z dzieckiem w domu” propozycja adresowana do Rodziców – „Oglądaj zdrów!”.

Codziennie między 8.00 a 12.00 (w tygodniu: 8-10, w weekendy 10-12) będziemy Wam proponować na naszym profilu 13muz ambitną i wartościową kinematografię, która znajduje się w zasobach portalu cinemapm Pierwsze trzy osoby, które „zgłoszą się” danego dnia pod naszym postem dotyczącym aktualnej propozycji filmowej – napiszą komentarz, którego treść podamy w danym poście, otrzymają od nas kod (aktualny 48 godzin) umożliwiający bezpłatne obejrzenie filmu przez Internet, o którym w danym dniu (poście) będzie mowa.

Podczas “Oglądaj zdrów!” zaproponujemy Wam, nawiązując do liczby w nazwie naszej instytucji, 13 tytułów. Akcja potrwa do 1 kwietnia.

Obejrzane:

Pierwszy: 20 marca (piątek) / Pavarotti

Drugi: 21 marca (sobota) / Florida project

Trzeci: 22 marca (niedziela) / Green Book

Czwarty: 23 marca (poniedziałek) / Over the limit

Piąty: 24 marca (wtorek) / Maria Callas

Szósty: 25 marca (środa) / Gentleman z rewolwerem

Siódmy: 26 marca (czwartek) / Ludzie za mgłą

Ósmy: 27 marca (piątek) / Nieznajoma

Dziewiąty: 28 marca (sobota) / Wakacje Pana Hulot

Dziesiąty: 29 marca (niedziela) / Przed Północą

Jedenasty: 30 marca (poniedziałek) / Daddy Cool

Dwunasty: 31 marca (wtorek) / Cena wszystkiego

Trzynasty: 1 kwietnia (środa) / Młynarski piosenka finałowa

Obraz “Młynarski piosenka finałowa” był naszą ostatnią propozycją w ramach akcji „Oglądaj zdrów!”. Obejrzeliśmy łącznie 13 filmów! W wyselekcjonowanych specjalnie dla Was perełkach filmowych nie zabrakło kina autorskiego, niszowego, filmów dokumentalnych i fabularyzowanych biografii (Pavarotti, Maria Callas), ale też komercjalnych hitów i nagradzanych oscarowych produkcji (Green Book). Sięgnęliśmy też do klasyki kinematografii (Ludzie za mgłą, Wakacje Pana Hulot).

Ufamy, że miło spędzaliście z nami ten czas i… spędzać go będziecie z nami dalej! Bo jedne propozycje się kończą, drugie trwają dalej, a trzecie zbliżają się wielkimi krokami! Będąc na bieżąco z naszą stroną internetową i naszym profilem fb nic ciekawego Wam nie umknie. Dziękujemy też naszemu Partnerowi w akcji – platformie filmowej Cinemapm, który udostępniał Wam bezpłatnie swoje filmy.

Udostępnij