Na program składają się z impresje wspomnieniowo-literackie przygotowane przez artystów z Salonu Artystycznego Seniorów oraz Grupy Poetyckiej z Domu Kultury „13 Muz”.

Program został stworzony w całości podczas kwarantanny w trakcie spotkań online na podstawie osobistych wspomnień oraz własnej twórczości naszych artystów.

W suplemencie na końcu video prezentujemy także kilka utworów najbliższych nam poetów, patronów Domu Kultury „13 Muz” – Heleny Kurcyuszowej oraz K.I. Gałczyńskiego.

W programie wystąpili:
Danuta Szydło
Danuta Miechowicz
Grażynka Wolska
Aleksandra Szachniewicz
Halina Wojtczak
Elżbieta Kolczewska
Bożena Adamowicz
Teresa Nowak-Misarko
Helena Branecka
Joanna Pietrołaj
Jolanta Janus
Urszula Olechnowicz
Ryszard Lasota

Salon Artystyczny Seniorów SAS powstał w Domu Kultury „13 Muz” na początku 2017. Jest to grupa aktywnych szczecińskich seniorów, która w sposób twórczy i atrakcyjny współtworzy program Domu Kultury „13 Muz” pod kątem ludzi starszych. Rada programowa SAS przygotowuje regularnie nowe wydarzenia artystyczne z myślą o seniorach. W ramach SAS działa kilka grup twórczych takich jak: Teatr Janusza, Teatr Boscha, Grupa Poetycka oraz Duet wokalny Andrzej i Lidia.

Co roku SAS przygotowuje i realizuje jeden z największych festiwali twórczości seniorów w naszym województwie – Zachodniopomorskie Spotkania Artystyczne Seniorów. W ramach działalności SAS prezentowane są na scenie DK „13 Muz” dokonania artystyczne seniorów głównie ze Szczecina i województwa zachodniopomorskiego, spektakle teatralne i kabaretowe, projekcje filmów, wystawy plastyczne, prezentacje poetyckie i wokalne.

Koordynacja projektu oraz opieka artystyczna: Janusz Janiszewski
Organizator: Dom Kultury „13 Muz” w Szczecinie
Montaż i oprawa graficzna video: Marek Brzeziński i Jędrzej Brzeziński

Wydarzenie na FB

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w Sieci”