Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Elliniki Kardia – najpiękniejsza muzyka grecka

26 kwietnia @ 19:00

26.04.2024 piątek g. 19:00

Serdecznie zapraszamy na koncert Elliniki Kardia – greckie serce – w wykonaniu najprawdziwszych greckich artystów: S. Karalis, M. Dymitriadisa oraz T. Lepenosa. Koncerty tego helleńskiego tria z najpiękniejszą grecką muzyką są rarytasem i prawdziwą muzyczną, ale też duchową, ucztą. Artyści, których usłyszymy w Sali Kominkowej Pałacu pod Głowami są utalentowanymi i wykształconymi muzykami, tym samym ich koncerty nie mają nic wspólnego z „grecką cepelią”, za to oferują to, co sami Grecy kochają najbardziej – piękną muzykę. Bo Grecja to równie rozśpiewany, co pełen oryginalnej muzyki kraj.

Usłyszymy zatem przeboje, które wzruszały Greków tak przed wojną, jak i obecnie, bo warto wiedzieć, że Grecja to kraj, gdzie folklor jest zarazem muzycznym mainstreamem, który służy za skarbnicę uwspółcześnionych melodii i rytmów, które jednak wciąż noszą niepowtarzalny, grecki charakter.

Stella Karalis – skrzypce, baglama, tzouras, wokal
Mitro Dymitriadis – akustyczna gitara, wokal
Themis Lepenos – buzouki, wokal

Miejsce: Sala Kominkowa

Bilety: 50 zł / www.biletomat.pl

Bilety są dostępne na stronie: www.biletomat.pl i w punkcie stacjonarnym biletomatu: Zamek Książąt Pomorskich, mały dziedziniec, wejście „I” (Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej – punkt w CIKiT znajduje się po lewej stronie). Punkt stacjonarny biletomatu czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-18:00.

Wydarzenie na FB

Szczegóły

Data:
26 kwietnia
Godzina:
19:00

Organizator

Los Grecos

Miejsce wydarzenia

Dom Kultury „13 Muz”
Plac Żołnierza Polskiego 2
Szczecin, Zachodniopomorskie 70-551 Poland
+ Google Map

Dostępność cyfrowa