Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

17.05. / „Szeherezada i Internet” – spektakl Teatru Janusza z Domu Kultury „13 Muz” „Szeherezada i Internet” – spektakl Teatru Janusza z DK „13 Muz” w ramach oficjalnego zakończenia VI ZSAS

17 maja @ 19:00

17.05.2024 piątek g. 19:00

Zdjęcia z premiery
Zdjęcia ze spektaklu w dniu 16.02.2024
Zdjęcia ze spektaklu w dniu 16.03.2024

Spektakl w ramach VI Zachodniopomorskich Spotkań Artystycznych Seniorów (15-17.05.).

„Szeherezada i Internet” to spektakl teatralno-taneczny zrealizowany przez Teatr Janusza działający w Domu Kultury „13 Muz” przy udziale zespołu tanecznego Marah Belly Dance Group ze Szkoły Tańca Milagro w Szczecinie.

Akcja sztuki rozgrywa się w pałacu, wśród kobiet z haremu Sułtana. Sułtan odpowiadając na współczesne potrzeby swych żon pozwala im na korzystanie z komputerów i internetu. Sułtanki w internecie są bardzo aktywne, a ich przygody to odwołanie do realnych sytuacji i zagrożeń wynikających ze współczesnych internetowych kontaktów.

Celem spektaklu jest w zabawny sposób uświadomienie ludziom coraz częstszego problemu społecznego, jakim jest uzależnienie od komputera, internetu, social mediów i ogólnie od informacji. To także przypomnienie o konieczności zachowania umiaru przy korzystaniu z cyfrowego postępu technologicznego.

To wszystko przy dźwiękach arabskiej muzyki oraz zmysłowego tańca belly dance (taniec brzucha) i oczywiście w prawdziwie egzotycznej scenerii, na którą składają się również kostiumy aktorów. W roli tytułowej Szeherezady wystąpi instruktorka tańca belly dance Marzena Cylwik.

Scenariusz i reżyseria: Anna Markowska-Hennig
Opieka organizacyjna, reżyserska i artystyczna nad wydarzeniem: Janusz Janiszewski

Obsada:
Danuta Szydło
Anna Markowska-Hennig
Bożena Adamowicz
Julia Pardon
Urszula Olechnowicz
Jolanta Werner
Jolanta Janus
Maria Galant
Roman Galant
Kazimierz Piwoński
Ryszard Lasota
Kazimierz Stawiarski
oraz gościnnie Marzena Cylwik wraz z zespołem Marah Belly Dance Group.
W rolach tańczących Sułtanek wystąpią tancerki Szkoły Tańca Milagro:
Anita Gonet
Gabriela Bromirska
Alicja Szober
oraz
Zespół Marah Belly Dance Group w składzie:
Marzena Cylwik (Marah)
Elena Golubkowa
Marzenia Jóźwiak
Izabela Lusztyk
Justyna Makles
Zuzanna Palczewska
Natalia Rogala
Adriana Trylińska

Teatr Janusza
Teatr Janusza jest częścią Salonu Artystycznego Seniorów działającego od sześciu lat w Domu Kultury „13 Muz” jako grupa aktywnych szczecińskich seniorów, która przygotowuje programy artystyczne, spektakle teatralne i kabaretowe, projekcje filmów, wystawy plastyczne, prezentacje poetyckie i muzyczne nie tylko dla seniorów, ale także dla dzieci i szerokiej publiczności.

Zespół Marah Belly Dance Group
Zespół Marah Belly Dance Group, założony przez instruktorkę tańca belly dance Marzenę Cylwik o pseudonimie artystycznym „Marah”, tworzy osiem dziewczyn, entuzjastek tańca orientalnego. Tańczą zarówno klasykę gatunku, jak i fuzyjne choreografie. Również z wykorzystaniem charakterystycznych dla gatunku rekwizytów takich jak woal, fanveile, laski czy skrzydła Isis, które sprawiają, że taniec belly dance nabiera różnorodności i wyjątkowego charakteru. Zespół działa w ramach Szkoły Tańca Milagro w Szczecinie. Swój artystyczny kunszt zdobywają nie tylko na zajęciach w szkole, ale również poprzez udział w wyjazdowych warsztatach i konkursach tanecznych. Jako zespół tańca orientalnego są coraz bardziej znane szczecińskiej publiczności, dla której z powodzeniem występowały w wielu tanecznych pokazach.

Miejsce: Sala Kominkowa

Wstęp wolny – obowiązują bezpłatne wejściówki – liczba ograniczona / Brak wolnych miejsc – wszystkie wejściówki zostały już pobrane

Wejściówki będą dostępne w Domu Kultury „13 Muz” (w recepcji instytucji) od 22 kwietnia do 10 maja (lub do wyczerpania puli) od poniedziałku do piątku (poza 1-3 maja) w godz. 7:30-18:00 oraz w trakcie trwania wydarzeń. Informacja o wyczerpaniu puli wejściówek pojawi się na stronie 13muz.eu w wydarzeniu. Brak wolnych miejsc – wszystkie wejściówki zostały już pobrane.

Fot. Robert Stachnik

Wydarzenie na FB

Szczegóły

Data:
17 maja
Godzina:
19:00

Dostępność cyfrowa