Dom Kultury „13 Muz” w programie Archi-przygody!

323
0
Udostępnij

Z ogromną radością, ale też satysfakcją, pragniemy poinformować, iż znaleźliśmy się w gronie instytucji przyjętych do programu Archi-przygody finansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego a realizowanego przez Narodowe Centrum Kultury.

Spośród ponad 150. zgłoszeń od placówek oświatowych oraz instytucji kultury z całej Polski do uczestnictwa w programie zostało zakwalifikowanych 40 placówek.

Archi-przygody to program Narodowego Centrum Kultury z zakresu edukacji architektonicznej stworzony dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów szkół podstawowych. Celem programu jest wszechstronne kształtowanie wrażliwości dzieci i młodzieży na przestrzeń publiczną oraz edukowanie najmłodszych w zakresie możliwości wpływu na nasze otoczenie. Poprzez uczestnictwo w warsztatach, bazujących na nowoczesnych sensorycznych i doświadczalnych metodach pracy, ich mali uczestnicy mogą przekonać się empirycznie, jak ważna dla jakości naszego życia jest estetyka, harmonia oraz środowisko naturalne.

Wyniki naboru

CAŁKOWITA WARTOŚĆ PROJEKTU: 300 000 zł

 

 

 

Udostępnij

Dostępność cyfrowa