Dom Kultury „13 Muz” po raz drugi w programie Archi-przygody!

127
0
Udostępnij

Z ogromną radością, ale też satysfakcją, pragniemy się z Państwem podzielić poświątecznymi, wiosennymi wieściami.

Już po raz drugi (z rzędu) znaleźliśmy się w gronie instytucji przyjętych do programu Archi-przygody finansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego a realizowanego przez Narodowe Centrum Kultury. Patronat nad projektem objął Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki.

Spośród ponad 160. zgłoszeń od placówek oświatowych oraz instytucji kultury z całej Polski (w roku ubiegłym zgłoszeń napłynęło mniej, bo 150) do uczestnictwa w programie zostały zakwalifikowane 32. placówki (w roku ubiegłym było ich więcej: 40).

Radość tym większa, gdyż poza ww. statystyką otrzymaliśmy… maksymalną liczbę punktów!

Co teraz?

Jedziemy do stolicy, gdzie w dniach 7-9 czerwca br. odbędzie się szkolenie dot. projektu, a po powrocie ogłosimy nabór do udziału w nim.

Archi-przygody to program z zakresu edukacji architektonicznej stworzony dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów szkół podstawowych. Stanowi propozycję przeprowadzenia zajęć o tematyce przybliżającej rozumienie zagadnień związanych z architekturą, a także wprowadzających w kulturę życia społecznego. Główne założenia programu skupiają się wokół: nabywania przez dzieci świadomości otaczającej ich przestrzeni, zrozumienia procesu projektowania i realizacji budowli oraz jej wpływu na otoczenie, a także docenienie tradycji architektonicznych i środowiska naturalnego.

Więcej o programie oraz wyniki naboru  – tabela ułożona jest alfabetycznie, województwami, więc jesteśmy na szarym końcu 🙂

Udostępnij

Dostępność cyfrowa