26.11. / Spotkanie autorskie z Igorem D. Górewiczem – „O broni Słowian. Na wojnie i w kulturze”

431
0
Udostępnij

26.11.2020 czwartek g. 18:00

W związku z zamknięciem placówek kultury w dniach 7-29.11.2020, wydarzenia w Domu Kultury „13 Muz” zaplanowane w tym okresie nie odbędą się. Przepraszamy za zmiany w programie.

Jednocześnie pragniemy poinformować, iż rozważamy przeniesienie niektórych wydarzeń zaplanowanych w okresie 7-29.11.2020 mających się odbyć w budynku instytucji przy placu Żołnierza Polskiego – część na inne terminy, a część w przestrzeń Internetu, o czym będziemy informowali na bieżąco na naszej stronie internetowej oraz na profilu na FB.

Wojna wytwarza rytuały i zyskuje wymiar duchowy, a więc wojna i kultura „w jednym stały domu”, i to najlepiej oddaje podtytuł nowej książki Igora D. Górewicza „O broni Słowian. Na wojnie i w kulturze”, która traktuje nie tylko o formie broni, ale też jej obecności w kulturze duchowej epoki. Dla autora to styk dwóch największych pasji poznawczych – duchowej kultury Słowian i dawnego uzbrojenia. W najnowszej książce prezentuje szeroki arsenał indywidualnego uzbrojenia zaczepnego i ochronnego – włócznie, topory, miecze, łuki, proce i wiele innych, używanego przez Słowian we wczesnym średniowieczu.

Więcej…

Udostępnij

Dostępność cyfrowa