do 01.08. / Polsko-niemiecko-ukraińskie warsztaty artystyczne Werkwoche 2021 pod hasłem „PrimaKlima”

Udostępnij

22.07. – 01.08.2021 czwartek – niedziela

Młodzież z Teatru Uhuru, grupy teatralnej działającej w Domu Kultury „13 Muz” udaje się po raz drugi na wakacyjny międzynarodowy projekt artystyczny Werkwoche 2021. Są to polsko-niemiecko-ukraińskie warsztaty, które odbywają się w niemieckim ośrodku Hirschluch w Storkow na przełomie lipca i sierpnia.

Po wielu miesiącach spędzonych w domach i podczas spotkań online jest nareszcie okazja realizować swoje artystyczne zainteresowania „w realu” w trakcie ciekawych wakacyjnych zajęć prowadzanych przez profesjonalnych instruktorów z różnych krajów.

Głównym celem wymiany młodzieży jest wzajemne poznanie się i integracja. Odbywa się to poprzez sztukę i wspólnie zajęcia artystyczne, dlatego organizatorzy zapewniają uczestnikom wiele interesujących propozycji warsztatowych, m.in: fotografia cyfrowa i analogowa, malowanie w naturze, rzeźbienie w drewnie, teatr czy muzyka. Ważnym elementem warsztatów – poza artystycznym – jest również posługiwanie się językiem angielskim, czy poznanie różnic kulturowych. W tym roku głównym tematem warsztatowym będzie klimat i ekologiczne podejście do natury.

„Werkwoche” w Hirschluch to duże międzypokoleniowe wydarzenie z wieloma atrakcjami i warsztatami edukacji kulturalnej z dużą – ponad trzydziestoletnią tradycją.

Więcej…

Udostępnij

Dostępność cyfrowa