do 17.11. / ONLINE / Galeria Jedna Druga: „Zacznijmy od początku, od dwóch skrzydeł” – Aleksandra Kubiak, Simone Ruess

Udostępnij

21.10.2020 środa – Galeria Jedna Druga: „Zacznijmy od początku, od dwóch skrzydeł” – Aleksandra Kubiak, Simone Ruess

Wydarzenie „Zacznijmy od początku, od dwóch skrzydeł” – Aleksandra Kubiak, Simone Ruess zaplanowane w Galerii Jedna Druga, którego wernisaż był zaplanowany na 21 października zostało przeniesione do Internetu i będzie się odbywać właśnie w formie online w wydarzeniu na FB w dniach 21.10 – 17.11.2010. Przepraszamy za zmiany w programie. 

Wystawa będzie czynna do 17.11.2020 r.

Na wernisaż wejście jest możliwe tylko za okazaniem bezpłatnej wejściówki. Wejściówki są dostępne na: www.bilety.fm i w punktach stacjonarnych biletów.fm: Zamek Książąt Pomorskich, mały dziedziniec, wejście „I” oraz CIT – Centrum Informacji Turystycznej, pl. Żołnierza Polskiego 20 (szklany pawilon w Alei Kwiatowej).

Aby wziąć udział w wydarzeniu prosimy o pobranie, wydrukowanie, wypełnienie i podpisanie oświadczenia uczestnika wydarzenia oraz o zapoznanie się z regulaminem. Dokumenty są dostępne na naszej stronie pod linkiem

Zapisy na późniejsze zwiedzanie wystawy: jedna_druga@13muz.eu

Wystawa prezentuje dialog artystek na temat odczuwania przestrzeni domu, wolności i pracy. Po wybuchu pandemii temat ten nabrał dodatkowego znaczenia. Lockdown zmienił postrzeganie tego, co bezpieczne – dom, który powinien być się miejscem schronienia, stał się przestrzenią opresyjną ograniczającą dostęp do dotychczasowego życia zawodowego, towarzyskiego, rodzinnego. Ściany, które powinny dawać poczucie bezpieczeństwa działają na artystki odwrotnie – powodują klaustrofobie, potęgują uczucie samotności, zaciskają oddech.

Więcej…

Udostępnij