16.05. – odwołany / Koncert zespołu EthnoFlow

45
0
Udostępnij

16.05.2022 poniedziałek g. 19:00 / Z przyczyn od nas niezależnych koncert został odwołany – odbędzie się w innym terminie, o czym poinformujemy – przepraszamy za zmiany w programie

EthnoFlow to spotkanie trzech muzyków, którzy instrumentami opisują kulturową różnorodność świata. Tworzą dźwiękowe impresje, przywołujące w wyobraźni obrazy najbardziej fascynujących miejsc. Wsłuchując się w ich muzykę poczujemy pod powiekami piasek Sahary, usłyszymy gwar arabskich targowisk, doznamy olśnienia bogactwem orientu. Z uwagi na wypracowaną w utworach ogromną przestrzeń, a także wykorzystane instrumentarium nie zabraknie również skojarzeń z muzyką filmową. Obok powszechnie znanych gitary czy klarnetu, usłyszymy etniczne saz, duduk, szałamaję czy djembę.

Repertuar zespołu stanowią własne kompozycje inspirowane kulturą wielu krajów, oraz opracowane motywy muzyczne utworów ludowych z różnych stron świata.  Nie dbają przy tym o stylowość charakterystyczną dla poszczególnych źródeł,  celem jest osiągnięcie nowej wartości, spójnej w brzmieniu i interesującej pod względem artystycznym. Dążą zatem do syntezowania, pozwalając na swobodny przepływ inspiracji,  motywów, kolorów i brzmień, swoiste ethno flow.

Więcej…

Udostępnij